Ładowarka samochodowa do tabletu

- ładowarki samochodowe, zasilacze sieciowe, rozgałęźniki, adaptery, kable, wtyki i inne

Ładowarka samochodowa do tabletu

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 21 Lis 2012, o 14:07

Witam,
Jeszcze nie tak dawno mało kto miał tablet. Jednak obecnie sytuacja zmieniła się diametralnie. Ludzie nie dość, że mają tablet w domu na półce, to jeszcze zabierają go i użytkują w najróżniejszych miejscach, między innymi w samochodzie.
W aucie tablet może być przydatny w różnych funkcjach. Na przykład możemy sobie umocować urządzenie na tyle fotela kierowcy i oglądać filmy. To bardzo fajna sprawa, szczególnie jeśli mamy do przebycia autem kilkaset kilometrów.
Inne użycie tabletu w aucie, to jako nawigacja. Tutaj chyba lepiej sprawdzają się tablety o przekątnej 7 cali, z jednego prostego powodu - w czasie jazdy zasłaniają mniejszą powierzchnię widzenia kierowcy. Od pewnego czasu da się także zauważyć kierowców używających większych tabletów - tych, których pewnie na co dzień używają do pracy.
W związku z powyższym potrzebna jest nam ładowarka samochodowa do tabletu. Co prawda przeciętny tablet jest w stanie wytrzymać przy pełnym obciążeniu przynajmniej kilka godzin bez ładowania. Niemniej jednak przy dłuższej podróży ładowarka wydaje się niezbędna. :grin:
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka
 
Posty: 256
Rejestracja: 13 Sie 2012
Miejscowość: Kraków

ładowarka

Postprzez jacek017 » 7 Mar 2013, o 22:30

Czy opłacalne jest kupowanie droższych ładowarek? Czy ma to swoje przełożenie na jakość sprzętu?
jacek017
 
Posty: 25
Rejestracja: 05 Mar 2013

trudna kwestia

Postprzez Paweł 'krzywy' Krzyworączka » 9 Mar 2013, o 20:56

jacek017 napisał(a):Czy opłacalne jest kupowanie droższych ładowarek? Czy ma to swoje przełożenie na jakość sprzętu?

Ciężkie pytanie zadałeś - chyba nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi.
Oczywista sprawa, że jakość ładowarek bywa różna. I to skrajnie różna. Od konstrukcji opartych na tragicznych podzespołach, które często ulegają uszkodzeniu / spaleniu. Po naprawdę udane modele, które będą służyły przez lata. Szczególnie tańsze tablety wyposażane są w ładowarki czy przejściówki, które są niskiej jakości.
Jednak osobną kwestią jest to, czy w parze z wyższą ceną dostaniesz wyższą jakość. Tutaj różnie bywa. Możesz za 20 zł kupić super ładowarkę, a obok za 60 kupić badziew. Nie ma reguł.
Trzeba sprawdzać opinie klientów, którzy nabyli dany produkt. Dobrze też skontaktować się z taką osobą (jeśli to możliwe), by wypytać o jakość. Można spytać o to samego sprzedawcę, jednak najpewniej powie nam, że towar jest najwyższej jakości, bez względu na jego... jakość.
Fajne akcesorium: uchwyt samochodowy do tableta. A jeśli chcesz ładować tablet w samochodzie, to polecam Ci http://tabletoid.pl/akcesoria-do-tabletu/ladowarka-samochodowa-do-tabletu-5v-2a.
Awatar użytkownika
Paweł 'krzywy' Krzyworączka
Administrator
 
Posty: 83
Rejestracja: 13 Sie 2012
Miejscowość: Zielonki k/ Krakowa

ładowarka

Postprzez kamyk12 » 11 Mar 2013, o 18:46

A czy słabej jakości ładowarka może uszkodzić w jakiś sposób baterię w tablecie? Np. wpłynąć na jej żywotność?
kamyk12
 
Posty: 25
Rejestracja: 10 Mar 2013

słabe akcesoria i problemy

Postprzez Paweł 'krzywy' Krzyworączka » 13 Mar 2013, o 23:41

kamyk12 napisał(a):A czy słabej jakości ładowarka może uszkodzić w jakiś sposób baterię w tablecie? Np. wpłynąć na jej żywotność?

Ciężko powiedzieć - tutaj może jakiś elektronik mógłby coś powiedzieć - choć w teorii.
Wydaje się, że może tak się stać, jak piszesz. Słabej jakości ładowarka może dawać nierównomierny sygnał prądowy. Jeśli skoki będą "w dół", to nic raczej nie może się stać z tabletem - po prostu dłużej będzie się ładował. Jeśli natomiast byłyby skoki w górę, poza parametry, na jakie tablet jest przygotowany, wtedy oczywiście może dojść do awarii.
Dosłownie dzisiaj rozmawiałem z kolegą na podobny temat, czyli zasilania. Powiedział, że kiedyś użył ładowarki 24-voltowej do drukarki, której nominalny zasilacz był bodajże na 12 Volt. I doszło do uszkodzenia drukarki.
Ty pytasz o baterię. Nie wiem, czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie.
Fajne akcesorium: uchwyt samochodowy do tableta. A jeśli chcesz ładować tablet w samochodzie, to polecam Ci http://tabletoid.pl/akcesoria-do-tabletu/ladowarka-samochodowa-do-tabletu-5v-2a.
Awatar użytkownika
Paweł 'krzywy' Krzyworączka
Administrator
 
Posty: 83
Rejestracja: 13 Sie 2012
Miejscowość: Zielonki k/ Krakowa


Wróć do Ładowarki / Zasilacze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość