Adwokat a radca prawny

- pisz tutaj, jeśli chcesz pogadać o dowolnym temacie

Adwokat a radca prawny

Postprzez Starmiak » 7 Paź 2018, o 10:36

Witam, zastanawiałem się ostatnio i poprzeglądałem w internecie jaka jest różnica zarobkowa między radcą prawnym a adwokatem, przeważnie na każdej stronie była inna kwota. Domyślam się oczywiście, że zarobek zależy od wielu czynników, ale przypuśćmy ile zarabia "świeży" adwokat lub radca prawny w Warszawie. Wybieram się na prawo i intryguje mnie to pytanie ;p
Awatar użytkownika
Starmiak

Do: Adwokat a radca prawny

Postprzez benkp » 10 Paź 2018, o 08:03

Nie jest to ta sama specjalizacja
http://www.mojejaworzno.pl/index.php?op ... Itemid=495 - zerknij sobie na stronę. Jest tutaj wyjaśniona róznica. Sprawy prowadzone przez adwokata oraz przez radcę prawnego w wielu przypadkach się nakładaja, jednak nie jest to jedno i to samo.
Indywidualny klient będzie korzystał z pomocy radcy prawnego wtedy, gdy chce zasięgnąć prostej porady prawnej lub uzyskać opinię prawną. Radca może wystąpić w jego imieniu przed sądem lub urzędem, jako pełnomocnik klienta lub jego obrońca. Radca prawny może też być zatrudniony przez dowolne przedsiębiorstwo na stanowisku prawnika. Będzie wówczas oceniał pod względem prawnym umowy i kontrakty czy konstruował pisma.

Co do zarobków.... Wszystko zależy od renomy i doświadczenia.Bo dużo moze zarabiać i pierwsza specjalizacja i druga specjalizacja.
Awatar użytkownika
benkp

Wróć do Luźne pogawędki, czyli o czym dusza zapragnie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości