codziennie 10 godzin

- pisz tutaj, jeśli chcesz pogadać o dowolnym temacie

codziennie 10 godzin

Postprzez kamiloo7 » 29 Kwi 2014, o 15:59

Siemka.
Mam takie pytanie dotyczące tabletów.
Czy można używać tableta codziennie po 10-15 godzin?
Chodzi o przeglądanie internetu korzystając z wi-fi.
I czy tyle go używając nic w środku się nie przepali z gorąca czy coś tam? Nie znam się na tabletach.

Taki mam tablet:
http://www.komputronik.pl/product/210050/Komputery/Tablety/DELL_Venue_7_czarny.html
kamiloo7

codziennie 10 godzin

Postprzez marcus » 29 Kwi 2014, o 21:08

Hmm... w sumie nie zastanawiałem się nad tym nigdy... ale myślę, że nie powinieneś mieć żadnych problemów. Prędzej zastanawiałbym się nad, czy to zdrowo tyle siedzieć przy tablecie każdego dnia;p A tak serio, to tablet ma systemy chłodzenia, podobnie jak laptop, przegrzać się powinien - ale jeśli czujesz, że po 10 godzinach robi się tak gorący, że trudno go utrzymać to dałbym mu odpocząć na chwilę. Jeśli robi się tak gorący szybko to poczytaj testy i inne opinie - czy ten model po prostu tak ma, czy też masz jakiś wadliwy egzemplarz. Po Venue raczej nie spodziewałbym się podobnych problemów.
marcus

codziennie 10 godzin

Postprzez jacek111 » 29 Kwi 2014, o 21:14

Uważaj by nie zasłaniać otworów wentylacyjnych bo jeśli już może się przegrzać to właśnie przez coś takiego. Poza tym, raczej nie będize tak, że od razu pójdzie z niego dym i sprzęt się będzie nadawał na złom. Pewnie ma jakieś zabezpieczenia, że przy wysokiej temperaturze się wyłączy - ale jakby co to tylko spekulacje - nie próbowałem jak do tej pory doprowadzić żadnego taba do takiego stanu;)
jacek111

codziennie 10 godzin

Postprzez kamiloo7 » 1 Maj 2014, o 17:29

No tak układy chłodzące. Ale jeśli będzie gorący czy coś to może jakiś kabelek z gorąca się oderwać czy coś w tym stylu?
kamiloo7

codziennie 10 godzin

Postprzez marcus » 1 Maj 2014, o 19:23

Nic takiego się nie powinno stać, dopóki nie ograniczasz jakoś tej wentylacji. Zresztą prędzej po prostu się proces sfajczy czy inny układ niż kabelek. Piszesz, że chodzi głównie o przeglądanie neta, a to z reguly nie jest aż tak obciążające, wiec tym bardziej powinno być ok. BTW jak coś sie takiego stanie to raczej na gwarancji powinni coś z tym zrobić, w końcu normalnie użytkowałeś tablet.

A w ogóle skąd takie obawy? Aż tak mocno się grzeje?
marcus

tablet na maksa

Postprzez Jan Bielski » 2 Maj 2014, o 22:37

Z tego co ja słyszałem i doświadczyłem sam na swoich sprzętach, to tablet po kilku godzinach użytkowania tak się zagrzał, że zgasł. Po prostu się wyłączył.
Jest widocznie w tabletach coś w rodzaju bezpiecznika, i w momencie osiągnięcia odpowiedniej temperatury - urządzenie się wyłącza.
Jan Bielski

codziennie 10 godzin

Postprzez madziarka » 11 Maj 2014, o 19:44

mój były facet wykończył mi baterie w tablecie. Podobno nie można mieć go cały czas właczonego aby się ładował i go jednocześnie używać, to prawda?
madziarka

codziennie 10 godzin

Postprzez marcus » 12 Maj 2014, o 16:20

Dlatego "były"? ;p

Co do baterii to różne wersje krążą. Szukałem kiedyś odpowiedzi na to pytanie i znalazłęm całe spectrum odpowiedzi. Od tych, że to najprostszy sposób do wykończenia baterii, po wersję, że używanie w trakcie ładowania pozwala zachować dłuższą żywotność... Możliwe, że bateria po prostu już się zestarzała, a niekoniecznie ma to związek z ładowaniem.
marcus

codziennie 10 godzin

Postprzez Kamioza » 13 Maj 2014, o 13:47

Też myślę, że jak co to laptop by się wyłączył. Ale używanie go przez 10 godzin dziennie, to moim zdaniem zdecydowane uzależnienie ;-)
Kamioza

codziennie 10 godzin

Postprzez GrimPiece » 14 Maj 2014, o 18:34

to nie uzależnienie, to styl życia;p
GrimPiece

Następna

Wróć do Luźne pogawędki, czyli o czym dusza zapragnie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość