Import z Chin

- pisz tutaj, jeśli chcesz pogadać o dowolnym temacie

Import z Chin - zalezy od firmy

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 24 Gru 2013, o 00:06

Tak jak w temacie. Im lepsza firma, solidniejsza - tym lepszy będzie produkt wykonany przez nią w Chinach. Często towary produkowane w Europie są gorsze jakościowo od tych z Chin. Ale ze stereotypami walczy się ciężko. Tak samo jak trudno wykorzenić ze świadomości międzynarodowej, że Polak to awanturnik i alkoholik, szczególnie poza granicami swojego kraju. Bo wystarczy jeden, dwa przypadki żeby opinia taka miała się dobrze.
Pijani Anglicy , czy Irlandczycy na Rynku Głównym w Krakowie muszą jeszcze dużo "narozrabiać", żeby dorównać Polakom w Londynie ;)
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Re: Import z Chin

Postprzez Delmian » 26 Cze 2014, o 23:24

no niestety Chińskie podróby nie są rewelacyjne:/
Delmian

Import z Chin

Postprzez GrimPiece » 27 Cze 2014, o 15:44

akurat o podróbach to tu mowy chyba nie było, tylko o produktach, które są oryginalnie tworzone w Chinach. Zresztą wiele tabletów też stamtąd pochodzi, a to marki, które często nazywamu producentami, po prsotu kupują tablety od Chińskich wytwórców - dlatego czasem można znaleźć na polskim rynku takiego samego GoClevera i Modecoma (strzelam, chodzi mi ogólnie o tańsze marki).
GrimPiece

Re: Import z Chin

Postprzez Aronia » 30 Cze 2014, o 11:31

teraz większość szanowanych marek produkuje w Chinach i są to dobre produkty
Aronia

Import z Chin

Postprzez marcus » 30 Cze 2014, o 20:00

czasem dobre, czasem niedobre - to zależy przede wszystkim od producenta, a nie tego, czy produkt powstał w Chinach czy poza.
marcus

Import z Chin

Postprzez tropera » 28 Lip 2014, o 20:12

Jak kilka osób już się wypowiadało, większość rzeczy produkowanych jest aktualnie w Chinach i wcale nie jest to gorszy sprzęt niż wyprodukowany w Niemczech.
tropera

Import z Chin

Postprzez Marcin Bąbelek » 28 Lip 2014, o 20:43

Myślę, że jednak średnia jakości sprzętu wyprodukowanego w Niemczech jest o plus minus miliard procent wyższa od jakości sprzętu produkowanego w Chinach... Tyle że warto pamiętać, że w Chinach produkują nie tylko "chińczyki" i myślę, że o to marcusowi chodziło.
Marcin Bąbelek

Import z Chin

Postprzez daliak » 31 Lip 2014, o 09:58

To zależy na co trafisz, bo trafisz na produkt zrobiony w Niemczech, a akurat tam sami Chińczycy będą pracować, więc będzie ta sama jakoś co w Chinach ;)
daliak

Import z Chin

Postprzez respekta » 31 Lip 2014, o 10:46

Ja tam lubię chińszczyznę :) ale jestem wierna raczej polskim marką, bo są dobre i ich jakość jest o wiele wyższa niż w Chinach.
respekta

Import z Chin

Postprzez GrimPiece » 1 Sie 2014, o 13:05

@respekta a możesz podać przykład takiej polskiej marki tabletów, której urządzenia są o wiele wyższej jakosci niż w Chinach? :glupek2:

@daliak jakby to powiedzieć... tworzenie towarów niskiej jakości nie jest immanentną cechą osób narodowosci chińskiej :D :D jak chińczyk pracuje w niemiecjeki fabryce to przecież nic nie zepsuje... po prsotu zachodni "producenci" przenoszą produkcję do Chin (a ostatnio podobno coraz częściej do Etiopii) albo zwyczajnie kupują praktycznie gotowe już urządzenia tylko dodają własne logo.
GrimPiece

PoprzedniaNastępna

Wróć do Luźne pogawędki, czyli o czym dusza zapragnie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości