Import z Chin

- pisz tutaj, jeśli chcesz pogadać o dowolnym temacie

Import z Chin

Postprzez Jan Bielski » 8 Sty 2013, o 09:47

Hej,
Ostatnio mój znajomy. który od jakiegoś czasu prowadzi sprzedaż na Allegro zaczął rozkminiać temat importu z Chin elektroniki. Do tej pory nie miał tabletów w sprzedaży, ale i ten produkt byłby możliwy. Wiem , ze na tym forum pojawiały się już tematy zahaczające o ściąganie rzeczy z Chin, ale nigdzie nie ma żadnych konkretnych informacji.
Wobec tego, czy ktoś wie, może ma coś takiego jak kompleksowy poradnik dla osób - nazwijmy to- rozpoczynających swoją przygodę z importem?

PS. Zaproponował mi ( ten znajomy) ew, współpracę przy takim handlu . Stąd moje zainteresowanie tym tematem.
Jan Bielski

import

Postprzez jacek017 » 7 Mar 2013, o 22:28

Słyszałem kiedyś o sklepie, gdzie podróbka psp kosztuje 25$ - są tam wliczone koszta przesyłki. Po moim poprzednim zdaniu można się domyślić jakiej produkcji jest to PSP :D
jacek017

PSP?

Postprzez Geronimusek » 7 Mar 2013, o 23:42

A co to jest to PSP? Nie kumam tego skrótu.
Ja też swego czasu szukałem informacji w Sieci na temat importu od Chinoli, ale poznajdywałem tylko strzępy informacji. Nic takiego kompleksowego znaleźć nie mogłem. :wisze:
Geronimusek

PSP

Postprzez kristoffer » 9 Mar 2013, o 02:26

@up
Nigdy nie słyszałeś o PSP?
Playstation Portable - przenośna konsolka sony. Teraz powinieneś skojarzyć ;)
kristoffer

Chiny

Postprzez karim10 » 14 Mar 2013, o 18:06

Jeśli chcesz zarobić, to będzie to dla ciebie korzystny układ. Jednak musisz liczyć się z tym, że będziesz sprzedawać sprzęt nie najwyższej jakości. W końcu z Chin.
Pozdrawiam
karim10

wszycho od chinoli; no i co?

Postprzez Geronimusek » 14 Mar 2013, o 23:54

Jeśli chcesz zarobić, to będzie to dla ciebie korzystny układ. Jednak musisz liczyć się z tym, że będziesz sprzedawać sprzęt nie najwyższej jakości. W końcu z Chin.
Pozdrawiam

Ale co masz na myśli w powyższym stwierdzeniu? Przecież wszystkie ( prawie) produkty, którymi się handluje w Europie są pochodzenia chińskiego...Jeśli komuś uda się złapać kontakt z producentem sprzętu, towarów u Chińczyków, to chyba dla niego będzie to "korzystny układ"? :glupek2:
Geronimusek

nie kupuję

Postprzez mlekoju » 15 Mar 2013, o 19:05

Moim zdaniem sprzedaż tabletów produkcji chińskiej to słaby pomysł. Te tablety są po prostu słabe, bardzo słabe. Korzystałem z jednego takiego za 300 zł i to była porażka. ;/
mlekoju

odp

Postprzez cotler » 11 Kwi 2013, o 03:46

mlekoju napisał(a):Moim zdaniem sprzedaż tabletów produkcji chińskiej to słaby pomysł. Te tablety są po prostu słabe, bardzo słabe. Korzystałem z jednego takiego za 300 zł i to była porażka. ;/

Są też chińskie oscylujące w granicach 1000 zł i wcale nie są takie słabe 8-) Poza tym trzeba też wiedzieć, jaką markę/OEM wybrać, żeby tablet hulał jak należy. Znam przynajmniej kilka takich brandów, o których nie można powiedzieć, że są słabe 8-)
cotler

tanie

Postprzez Evoq_com_pl » 8 Maj 2013, o 12:35

Wszystko zależy od danej firmy,przekonania oraz modelu. Nie wszystko co chińskie jest od razu słabe- cena będzie tutaj tylko jednym z wyznaczników,to akurat fakt. Jeśli mamy tablet za 189zł i ma nam posłużyć 2-3 lata,to zdecydowanie odpada. Zbyt optymistyczna wersja.
Evoq_com_pl

Złe i dobre produkty z Chin

Postprzez Paweł 'krzywy' Krzyworączka » 1 Gru 2013, o 13:53

Evoq_com_pl napisał(a):Wszystko zależy od danej firmy,przekonania oraz modelu. Nie wszystko co chińskie jest od razu słabe- cena będzie tutaj tylko jednym z wyznaczników,to akurat fakt. Jeśli mamy tablet za 189zł i ma nam posłużyć 2-3 lata,to zdecydowanie odpada. Zbyt optymistyczna wersja.

Całkowicie się zgadzam.

Utarło się powiedzenie, że "chińskie = słaba jakość". Albo wręcz zerowa jakość. Oczywiście są podstawy do takich stereotypów - nie wzięły się przecież z sufitu. Po prostu większość firm, które sprowadzają towar z Chin, szuka najtańszych produktów. No i próbują je sprzedawać w Polsce z wysokimi marżami. Często im się to udaje. Kupują np. zabawkę dla dziecka za 5 zł, a sprzedają za 30 zł - więc przebicie jest olbrzymie (często o wiele większe, niż podałem w przykładzie). A fakty są takie, że:
1) Po pierwsze, większość tego, co obecnie używamy, to produkcja chińska. Często nawet produkty topowych marek są produkowane w Chinach.
2) Po drugie, z Chin pochodzą produkty zarówno zerowej jakości (rozpadają się dosłownie w rękach), jak i bardzo wysokiej jakości (choćby wspomniane zabawki - mam nawet takie w domu). Szkopuł w tym, że te najtańsze i nędznej jakości dominują w Polsce, stąd obiegowa opinia, że "chińskie = syfiaste".
Awatar użytkownika
Paweł 'krzywy' Krzyworączka
Administrator

Miejscowość: Zielonki k/ Krakowa

Następna

Wróć do Luźne pogawędki, czyli o czym dusza zapragnie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 11 gości