Internet remedium na ignorancję?

- pisz tutaj, jeśli chcesz pogadać o dowolnym temacie

Internet remedium na ignorancję?

Postprzez Paweł M. Steczkowski » 14 Lis 2012, o 01:48

Witam forumowiczów,

poczułem rozluźnienie myśli, więc wpadłem na chwilę wypróżnić umysł w dobrym towarzystwie.

Co myślicie na temat czasu w jakim przyszło nam żyć. Czy nie jest to najlepszy czas jaki moglibyśmy sobie wymarzyć. Praktycznie każdy kto ma podstawowy dostęp do internetu i urządzenia (np. typu tabloid:D) ma natychmiastowy dostęp do całej wiedzy zgromadzonej do tej pory przez ludzkość. To znaczy, że NIEMAL wszyscy mamy NIEMAL równe szanse, żeby osiągnąć w życiu wszystko o czym tylko śmiemy zamarzyć a wszystko co nas ogranicza znajduję się w nas samych :)

Co Wy na to?

Pzdr
:emo:
Pafę
Paweł M. Steczkowski
 
Posty: 8
Rejestracja: 14 Lis 2012

Witaj

Postprzez Geronimusek » 14 Lis 2012, o 10:29

Cześć Paweł,
To jest prawda, co piszesz. Internet daje wręcz nieograniczone możliwości każdemu człowiekowi, który ma do niego dostęp. Problem tylko w tym, że nie każdy potrafi wykorzystać ten potencjał. To tak jak z biznesem - każdy może zarejestrować działalność gospodarczą i rozwijać interes. Ale pewnie jednemu na dziesięć się to udaje.
Reasumując, to że mamy możliwości, wcale nie oznacza, że jesteśmy w stanie je wykorzystać. Nie zawsze chcieć znaczy móc. :sorry:
Geronimusek
 
Posty: 70
Rejestracja: 08 Lis 2012

witaj i Ty :D

Postprzez Paweł M. Steczkowski » 14 Lis 2012, o 22:49

Hehehe oczywiście masz 100 % racji w tej kwestii :D
to że mamy możliwości, wcale nie oznacza, że jesteśmy w stanie je wykorzystać


ale Twoje następne zdanie to już dla mnie kwestia sporna i trzeba by to porządnie obgadać :knajpa: :D
Nie zawsze chcieć znaczy móc


Dla mnie to czy chcieć znaczy móc, zależy od tego czego chcesz, jak bardzo tego chcesz i co jesteś w stanie poświęcić żeby to coś zdobyć. Internet może dać Ci wszystko czego potrzebujesz, ale żeby to odnaleźć musisz najpierw chcieć :D
Paweł M. Steczkowski
 
Posty: 8
Rejestracja: 14 Lis 2012

Kwestia na dłuższą dyskusję

Postprzez Geronimusek » 17 Lis 2012, o 23:32

Hej,
Tak jest , kwestia "Czy chcieć znaczy móc" to nie jest sprawa na jednego posta. Tutaj by można dyskutować i dyskutować, najlepiej przy piwku. :drunk:
Ludzie osiągają wiele, jeśli chcą, ale czy wszystko co chcieli? Raczej nie. Może sęk w tym, żeby nie stawiać sobie celów nierealnych?
Geronimusek
 
Posty: 70
Rejestracja: 08 Lis 2012

Pokaż na co cię stać

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 22 Lis 2012, o 16:36

To znaczy, że NIEMAL wszyscy mamy NIEMAL równe szanse, żeby osiągnąć w życiu wszystko o czym tylko śmiemy zamarzyć a wszystko co nas ogranicza znajduję się w nas samych :)


Jakie to proste, prawda? Usiąść do Internetu, zaczerpnąć garść wiedzy i zrobić biznes. Stać się niezależnym finansowo...
Są tacy, dla których jest to dosyć proste, ale dla większości jest to niezwykle trudne, albo wręcz niemożliwe.
Co nie zmienia faktu, że należy stawiać sobie ambitne cele. Ambitne, ale w gruncie rzeczy przekalkulowane, czy mamy na to jakieś szanse...? To jest klucz do sukcesu. Jak to powiedział Adam Małysz - "małymi kroczkami do celu".
Wiele osób się złości, bo chcieliby być w ciągu miesiąca "mistrzami świata". A tak się nie da, mając do dyspozycji nawet cały Internet. :oops:
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka
 
Posty: 256
Rejestracja: 13 Sie 2012
Miejscowość: Kraków

Trzeba miec farta - oj tak

Postprzez housemaster » 22 Lis 2012, o 20:36

Geronimusek napisał(a): Nie zawsze chcieć znaczy móc. :sorry:


Zgadzam się w 100%. Żeby coś osiągnąć (myślimy tu mam nadzieję o sukcesie w e-biznesie), przepraszam za bezpośrednie podejście, choćby sprzedać tableta w tutejszym sklepie trzeba mieć umiejętności. I to nie małe. Trzeba wiedzieć jak postawić takie forum, jak je ożywić itp.

Śmiem twierdzić, że większość - powiedzmy 98% społeczeństwa mającego pełen dostęp do sieci stoi nad tym oceanem gotówki i nie wie jak z niego wyciągnąć nawet 10 groszy. Co gorsza nawet umiejętności i czas czasem nic nie dają. Dokładnie tak jak z cytowanym przykładzie z biznesem pojawia się także element szczęścia. Głową muru :wall: nie przebijesz.
Awatar użytkownika
housemaster
 
Posty: 14
Rejestracja: 22 Lis 2012

Sukces=praca +talent

Postprzez macarena_1983 » 28 Lis 2012, o 00:04

Hej,
Tak sobie czytam w/w dyskusję i wydaje mi się, że tak naprawdę to niewiele szczęścia potrzeba, żeby osiągnąć sukces. Tutaj mówimy akurat o sukcesie w e-biznesie - czyli dotyczy to wykorzystania możliwości Internetu. Ale dotyczy to również biznesu tradycyjnego.
Sukces to praca + talent.
Jeżeli brak Ci jednego z tych elementów, to nie osiągniesz sukcesu. Szczęście sprzyja lepszym, tym którzy prowadzą i rozwijają biznesy. Biednemu zawsze wiatr w oczy.
Przedsiębiorczy człowiek będzie szukał szansy dla siebie tam, gdzie malkontent :nazolwiu: nigdy jej nie zauważy.
macarena_1983
 
Posty: 67
Rejestracja: 08 Lis 2012

Do: Internet remedium na ignorancję?

Postprzez GrimPiece » 7 Paź 2014, o 19:50

Dla zasady stanę w opozycji - to prawda, że Internet i generalnie nowe technologie dają nowe szanse i wiele możliwości, jednak warto pamiętać, że te możliwości sa dawane wszystkim jednocześnie (w uproszczeniu oczywiście), co oznacza, że wzrasta również konkurencyjność, a to zmniejsza szanse na sukces. Czy suma korzyści i strat wychodzi na plus? Z naukowego punktu widzenia byłoby to bardzo trudne do ustalenia :)

Natomiast niewątpliwym plusem jest łatwy dostęp do wiedzy, jeśli traktować to jako wartość samą w sobie to oczywiście nie ma nic lepszego niż powszechny dostęp do sieci ;)
GrimPiece
 
Posty: 541
Rejestracja: 10 Lut 2014


Wróć do Luźne pogawędki, czyli o czym dusza zapragnie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości