Nadmierne pocenie

- pisz tutaj, jeśli chcesz pogadać o dowolnym temacie

Nadmierne pocenie

Postprzez armel » 12 Wrz 2018, o 07:29

Witam

Od kiedy tylko pamiętam zawsze bardzo wkurzało i dalej wkurza mnie nadmierne pocenie. Kiedyś jednym z głównych powodów był na pewno stres, a teraz to nie wiem. Zazwyczaj ma to miejsce w przypadku oczywiście ciepłej pogody, po wejściu w jakieś pomieszczenie. Czy to sklep, urząd, szkoła, nawet autobus - ogólnie wszystko. Problem ma miejsce zaraz po wejściu w 'to' pomieszczenie - i nasila się stopniowo aż do momentu kiedy jak idiota wycieram pot z twarzy (poci mi się najbardziej twarz i oczywiście pod pachami). Dosłownie jakbym wyszedł z wody. W grupce znajomych to jeszcze tam nic (chodź i tak wstyd), ale kiedy trzeba być przy obcych, jest to irytujące. Pocenie ustaje po ~15minutach, wtedy zaczynam czuć przyjemny chłód i pot powoli znika.
Czy wie ktoś co może być tego przyczyną? Już się nie stresuje tak jak kiedyś, więc to wykluczam. Myślałem o moim organiźmie, jako, że źle przyjmuje takie zmiany pomieszczenia, i musi się przystosować. No nie wiem, poradźcie coś :) Może jakieś leki?
PS. Relaksację "ćwiczę" od kilku tygodni. Ćoś tam pomaga.
Awatar użytkownika
armel

Do: Nadmierne pocenie

Postprzez karmil » 12 Wrz 2018, o 14:01

Leków doustnie nie ma, no chyba, ze pocenie sie jest spowodowane przez jakąs chorobę. Polecam zrobić sobie takie badania
morfologia
cukier
hormony tarczycy
mocz
oraz próby wątrobowe

Nie wiem jakiej jesteś tuszy ale osoby otyłe pocą się zwykle o wiele bardizje niż osoby szczupłę. W takim przypadku wystarczy schudnąć. Zerknij sobie rownież tutaj:
https://zdrowie.tvn.pl/a/nadmierne-poce ... ne-pocenie
Na stronie opisane jest kilka sposobów na nadmierne pocenie się.
karmil

Do: Nadmierne pocenie

Postprzez z1p55 » 14 Wrz 2018, o 13:28

Nie mam niestety za bardzo doświadczenia w tym temacie. Nie będę w stanie pomóc...
Awatar użytkownika
z1p55

Wróć do Luźne pogawędki, czyli o czym dusza zapragnie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 7 gości