Studia - prywatne czy publiczne?

- pisz tutaj, jeśli chcesz pogadać o dowolnym temacie

Studia - prywatne czy publiczne?

Postprzez mikołaj » 16 Gru 2015, o 12:55

Hej, pytanie jak w temacie - czy dzisiaj nadal ma to duże znaczenie czy rozpoczyna się studia na uczelni prywatnej czy publicznej? Mój syn niedługo wybiera się na studia i pyta mnie czasem o zdanie jak przychodzi z pomysłem jakiegoś kierunku, a ja szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak w tej chwili sytuacja wygląda, podobno dzisiaj już uczelnie prywatne są tak samo dobre jak państwowe - prawda to? Ostatnio upatrzył sobie jakiś kierunek na wsb.pl, chętnie poczytam opinie konkretnie o tej uczelni. Będę wdzięczny za odpowiedzi!
mikołaj

Do: Studia - prywatne czy publiczne?

Postprzez jacek111 » 16 Gru 2015, o 21:15

O samym wsb nie wiem, ale ogólnie słyszałem odwrotną opinię - że uczelnie prywatne mają bardzo niski poziom i są jedynie po to, żęby ktoś mógł zapłacić i mieć tytuł bez większych przeszkód. Tym gorzej jeśli uczelnia jest mało znana, bo może za kilka lat po prsotu zniknąć i wtedy w CV nie wygląda to najlepiej, żę się taką ukończyło - więc jak już to pewnie lepiej wybierać te bardziej prestiżowe Wyższe Szkoły.

Sam studiowałem zaocznie jeden rok na jednej z prywatnych uczelni w Poznaniu (bodajże nazywało się to Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania)... od tamtej pory została mi jedna anegdota, którą zwykle opowiadam, gdy chce zobrazować poziom tej uczelni. Otóż zdarzyło się, że na egzamin uczyłem się nad ranem, po nocnej zmianie, całkowicie wyczerpany i bez odpoczynku poszedłem na ten egzamin. W dodatku mam sporą wadę wzroku i jak jestem zmęczony to obraz mi się rozmywa, jakby mi ktoś oczy zakroplił. W konsekwencji ledwo żywy i "ślepy" odpowiadałem na pytania, a utknąłem na równaniu z 3 niewiadomymi... Utknąłem, bo w rzeczywistości równanie miało dwie niewiadome, tylko ja odczytałem "2" jako "Z" i nic mi się nie zgadzało... :D 5 minut przed końcem zorientowałem się w czym rzecz, coś tam szybko wyliczyłem i nagryzmoliłem... i z egzaminu dostałem 5 :D Nie byłoby to takie zabawne, gdyby nie fakt, że połowa grupy w ogóle nie zdała tego egzaminu... Oczywiście to, że banalne zaliczenie okazało się za trudne dla połowy grupy, nie przeszkodziło w tym, żeby zdali jeszcze łatwiejszą poprawkę a potem zaliczyli semestr. Ważne, że hajs na koncie uczelni się zgadzał... :)
jacek111

Postprzez singnoral » 18 Sty 2016, o 19:39

Szczerze mówiąc, rodzaj uczelni nie ma znaczenia. Niech lepiej skupi się na wyborze odpowiedniego kierunku.
singnoral

Postprzez sandflower » 20 Sty 2016, o 22:50

NIz demograficzny na uczelniach spowodował że uczelnei walczą o studentów i różnice między uczelniami prywatnymi i państwowymi się zacierają. Co nie zmienia faktu że są renomowane uczelnie prywatne jak http://www.wse.krakow.pl/ i są również uczelnie stawiające właśnie na wspomniany "hajs"
sandflower

Postprzez marcus » 21 Sty 2016, o 20:59

W życiu bym nie powiedział, żę prywatne uczelnie są tak samo dobre jak państwowe. Może też zależy to od kierunku... Jednak po skończeiu państwowej uczelni masz pewność, że Twój magister czy inżynier ma jakąś wartość i szybko tej wartośći nie straci. Niestety prywatne uczelnie to po prostu firmy, ktore mogą zbankrutować. Niejedna WS w Polsce już padła, a potem to najlepioej nie wygląda w papierach - no bo w końcu jak to świadczy o randze Twoje tytułu naukowego, skoro Twoja alma mater już nawet nie istnieje?

Dodatkowo podobno pada coraz więcej prywatnych uczelni, właśnie przez wsponinany przez sandflower niż demograficzny.
marcus

Postprzez goska » 27 Kwi 2016, o 13:57

Ja wybrałam uczelnię prywatną i absolutnie nie żałuję tego wyboru. A studiuję na specjalności Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie na UTH w Warszawie. Uczelnię oceniam dobrze, zajęcia prowadzone są w sposób ciekawy, jest wielu prowadzących ze sporym doświadczeniem praktycznym, którzy chętnie dzielą się z nami swoją wiedzą oraz umiejętnościami. Poza tym dziekanat także sprawnie funkcjonuje, więc ja absolutnie nie mam żadnych zastrzeżeń i cieszę się, że udało mi się znaleźć uczelnię w której czuję się dobrze.
Awatar użytkownika
goska

Postprzez marcin_ » 23 Maj 2016, o 08:23

Ciezko okreslić - zarówno uczelnie prywatne, jak i publiczne mają swoje zalety.
Awatar użytkownika
marcin_

Postprzez sandflower » 2 Wrz 2016, o 12:52

Na prywatnych uczelniach szybciej wchodzą nowoczesne kierunki jak np ten http://www.wse.krakow.pl/pl/studia/stud ... w-biznesie które są nieraz krojone na miarę pod konretne branże czy specjalizacje.
sandflower

Postprzez armel » 22 Lis 2016, o 09:36

Nie ma to obecnie takiego dużego znaczenia. Są dobre uczelnie prywatne są dobre uczelnie publiczne. To na co powinniście zwracać uwagę to to jaki program oferuje dana uczelnia oraz jakie posiada kierunki. Zatrudnienie będzie zależało od tegoczy jest zapotrzebowanie na Wasze kwalifikacje na rynku pracy...

Obecnie wiele uczelni oferuje kierunki, których jeszcze kilka lat temu nie było, a które cieszą się dość dużą estyma. Zerknijcie sobie na ofertę uczelni korczaka"
http://warszawa.wspkorczak.eu/

Uczelnia ma dobre specjalistacje po pedagogice. Jak:
doradztwo z coachingiem
edukacja wczesnoszkolna
Awatar użytkownika
armel

Postprzez marrekk551 » 5 Gru 2016, o 12:36

To całkowita prawda.
marrekk551

Następna

Wróć do Luźne pogawędki, czyli o czym dusza zapragnie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości