Trendy w urządzeniach mobilnych

- pisz tutaj, jeśli chcesz pogadać o dowolnym temacie

Trendy w urządzeniach mobilnych

Postprzez Jan Bielski » 30 Sty 2013, o 23:46

Cześć,
Tak sobie obserwuję, to co się dzieje w światku elektroniki użytkowej. I doszedłem do wniosku, że za kilka lat nowoczesne smartfony tylu Galaxy Note mogą zdominować całkowicie rynek urządzeń mobilnych. Oto kilka powodów po mojemu:
- przekątna ekranu na tyle duża ( 6 cali), że można dosyć swobodnie pisać jak na tablecie
- możliwość wysyłania sms-ów i maili, korzystania z komunikatora
- wbudowana nawigacja
- aparat i kamera

Czyli taki wypasiony multimedialny gadżet będzie miał w sobie w zasadzie wszystko:
- telefon
- komputer ( maile, pakiet office, prezentacje, gry)
- GPS
- aparat cyfrowy

Tablet jednak ustępuje - moim zdaniem - takiemu wypasionemu smartfonowi. Dlatego, bo raczej nie można z niego dzwonić. A i nawigacja lepsza w formie telefonu chyba - rozmiar mniejszy.
Co Wy na to?
Jan Bielski

Racja

Postprzez macarena_1983 » 2 Lut 2013, o 22:34

Chyba masz rację Janie Bielski. Świat dąży do możliwie jak najlepszego zoptymalizowania urządzeń. Też jestem osobiście tego zdania, że po co kilka komputerów, skoro można mieć jeden?
Teraz do komórki / smartfona można już podłączyć drukarkę w domu i drukować sobie, co tam się chce. Można tez skaner. W zasadzie wszystko, co do tej pory pełniły komputery: PC i laptop. No i jaka oszczędność miejsca. Ja na przykład nie mam aż tyle miejsca w domu na te sprzęty. Laptop leży na półce, a na nim książki, gazety. A już nie mówię, co jest na moim kompie stacjonarnym... Po prostu nie mam gdzie położyć czasem różnych rzeczy, a mam kilka urządzeń multimedialnych z aparatem cyfrowym włącznie. A tak byłby tylko jeden super uniwersalny i multimedialny gadżet z wszystkim na pokładzie. Leżał by sobie na półeczce, niewiele miejsca zajmował. JESTEM ZA.
macarena_1983

uniwersalny gadżet?

Postprzez Geronimusek » 16 Lut 2013, o 23:16

Szczerze mówiąc, nie wiem, czy to jest do końca możliwe. Niby tak, ale zawsze dane urządzenie, np. komputer stacjonarny z dużym monitorem będzie miał przewagę, jeśli chodzi o komfort pracy, nad wszystkimi innymi kompami. Natomiast aparat cyfrowy wysokiej klasy zrobi o niebo lepsze zdjęcia, niż taki, w który wyposażone są smartfony, itd. Ja tam póki co wolę urządzenia dedykowane.
Tablet mam, ale mam też - i nie zamierzam wyrzucać - kompa stacjonarnego i laptopa. Każdy sprzęt służy poniekąd do czego innego. I na razie dobrze mi z tym. :sorry:
Geronimusek

wielkość ekranu

Postprzez kamyk12 » 11 Mar 2013, o 19:29

Dla niektórych będzie miało to znaczenie, dla innych nie. Zależeć to będzie wyłącznie od użytkownika. Założę się, że wiele osób woli korzystać teraz z tabletu, aniżeli PC.
kamyk12

Co racja, to racja

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 12 Mar 2013, o 15:56

Geronimusek, pisze o tym, że mimo wszystko ciężko jest tak pożenić wszystkie urządzenia, żeby stworzyć jeden mobilny komputero- aparat multimedialny. do tego się dąży, ale to trochę tak, jakby samochód osobowy uczynić ciężarowy, Owszem można kupić duże kombi, ale to nigdy nie będzie to samo, co normalny samochód ciężarowy. :sorry:
Bardzo przydatną rzeczą jest etui do tabletu. Niemal każdy użytkownik tego potrzebuje, tylko nie każdy jest tego świadomy. Do pierwszego upadku tabletu!
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

8 cali

Postprzez Radek Olszak » 14 Mar 2013, o 16:24

Tablety idą w dół a smartfony w górę jeżeli chodzi o przekątną ekranu. Muszą spotkać się gdzieś po środku.
Myślę że tablet 10 calowy jest za duży za ciężki. Nie jest mobilny. Nie da się obsłużyć jedną reką. Ręce mogą boleć od trzymania.
7 calówka trochę przy mała. Optimum wydaje się 8 cali czyli ipad mini. Czytając recenzje osób które mają zarówno ipada jak i ipada mini wychodzi jedno. Są zachwycone ipadem mini a po ipada w ogóle nie sięgają. Leżakuje na półce.
Chińczycy już się przymierzają do klona ipada mini. np Ramos mini pad. Myslę ża ta wielkość będzie tym co wyznaczy standardy.
Siostra użytkuje samsung galaxy note 2 od miesiąca 5,5 cala i oczy ją bolą i głowa od tego. Jednak za mały ekran, a ekran amoled widocznie mocno męczy wzrok.
Może ktoś chce kupić nota II? jest do sprzedaży :)
Radek Olszak

10 cali

Postprzez karim10 » 14 Mar 2013, o 18:03

Nie można jednoznacznie stwierdzić, iż tablet 10-calowy jest ciężki. Przecież różni producenci oferują różne produkty i ich waga z pewnością nigdy nie będzie ta sama.
Poza tym moim zdaniem nie jest niemożliwym znalezienie lekkiego tabletu 10-calowego.
karim10

za duży

Postprzez mlekoju » 15 Mar 2013, o 19:08

Nie chciałbym takiego smartfona, który ma przekątną ekranu powyżej 5 cali. Dla mnie to za dużo, optymalnie jest 4-4,5. Teraz akurat mam 4,2 i bardzo mi to odpowiada. ;D
mlekoju

niepraktyczny

Postprzez Evoq_com_pl » 8 Maj 2013, o 12:33

Ja mam bardzo podobne zdanie na ten temat. tablet to inna sprawa,natomiast jeżeli chodzi o smartfony,to już przekątna 4,5 cala sprawia trudności podczas codziennego użytkowania czy noszenia w kieszeni,a co dopiero 5 cali. To bardzo mało praktyczne i poręczne.
Evoq_com_pl

...

Postprzez cotler » 16 Maj 2013, o 21:31

Tablet to z założenia przerośnięty smartfon. Więc po co smartfony w rozmiarach tabletów, skoro tablety też mają funkcję dzwonienia?
cotler

Następna

Wróć do Luźne pogawędki, czyli o czym dusza zapragnie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości