Upgrade Systemu Microsoft w Tablecie

- pisz tutaj, jeśli chcesz pogadać o dowolnym temacie

Upgrade Systemu Microsoft w Tablecie

Postprzez goombay » 28 Maj 2017, o 09:50

Witam. Mam na imię Tomek. Mam taki problem z Tabletem Asus 10 Vivo LTE. Fabrycznie zainstalowany jest na nim Windows 8.1 RT. Jest to System specjalnie tak spreparowany przez Microsoft, że w praktyce nie ma możliwości doinstalowania żadnych, nowych Aplikacji. Kilka specjalistycznych Serwisów podjęło się instalacji na nim Windows 10 (bo spełnia on ku temu wszystkie parametry ) Niestety co wydawało się proste urosło do problemu gdyż Bios Tabletu nie podejmuje instalacji innego niż ten Fabryczny, z resztą dostarczony na Pendrive Systemu 8.1 RT. Czy ktoś wie czy dało by się zrobić upgrade tego RT do pełnej wersji Win 8.1 z poziomu Wiondows. Mam pełny instaler Win 8.1 32 i 64bit z kluczem Licencyjnym. Aplikacją Rufus mogę na bazie Obrazu ISO Instalera Win 8.1 tworzyć instalery na dowolnym nośniku i o określonych parametrach więc mogę utworzyć taki Instaler na Pendrive USB i przy pomocy przejściówki podjąć nakładki Win 8.1 Na Win 8.1 RT gdyż Tablet ten obsługuje funkcje OTG USB. Nakładka taka była by idealna gdyż przejęła by wszystkie Aplikacje oraz co ważniejsze Sterowniki zainstalowane już w Windows RT. Pamiętam jednak gdy kiedyś robiłem taki Upgrade w Laptopie EMachines ze stajni Acer z Windows Vista na Windows 7 to za pierwszym razem wymagany był nie zwykły Instaler Windows 7 a specjalny Instaler Upgrade Win 7. Dopiero gdy ponownie trzeba było robić reinstalację Systemu można było z tego samego nośnika instalować System Win 7 już nie jak Upgrade lecz normalnie czystą instalację tego Systemu. Tu jednak posiadam tylko normalnego Instalera i obawiam się, że gdy zacznę robić nakładkę Win 8.1 na już zainstalowany Win 8.1 RT z poziomu uruchomionego Windows 8.1 RT to może mi się wszystko zblokuje i będę miał problem w postaci całkowitej możliwości braku uruchomienia Systemu tego Tabletu. Czy ktoś na tym Forum ma jakąś praktykę w tym temacie i może podpowiedzieć czy istnieje taka możliwość. Na pewno i tak podejmę tą próbę lecz wolał bym mieć wcześniej jakąś wiedzę w tym temacie jeżeli chodzi o Tablety bo z Komputerami PC i Laptopami nie mam najmniejszych problemów lecz Tablety żądzą się zupełnie innymi zasadami w tej dziedzinie.
W PC czy w Lapku można Dysk HDD wyciągnąć i na innym komputerze sformatować czy nawet w ostateczności wyzerować. W tabletach takiej możliwości nie ma i gdy Bios Tabletu przestanie widzieć nośnik z instalerem Systemu to Tablet trzeba już odesłać do Producenta a wiadomo ile to trwa.
Nie chcę więc bez takiej wiedzy nie potrzebnie ponosić ryzyka.
goombay
goombay

Wróć do Luźne pogawędki, czyli o czym dusza zapragnie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Exabot [Bot] oraz 12 gości