zakupy Ukraińców

- pisz tutaj, jeśli chcesz pogadać o dowolnym temacie

zakupy Ukraińców

Postprzez witajpiekno » 2 Wrz 2018, o 20:42

Czy Wy też zwróciliście na to uwagę, że co raz więcej Ukraińców robi zakupy u nas w sklepach jako wolnocłowe? Jak ostatnio wstałem w jednym ze sklepów komputerowych, to musiałem makabrycznie długo czasu w kolejce przez nich spędzić. Z jednej strony jest OK. Ze względu an brak rąk do pracy są firmy specjalizujące się w załatwieniu wszystkich formalności związanych z legalizacją pobytu i pracy obcokrajowców spoza UE w Polsce. Dzięki temu więcej kasy wpływa do budżetu RP. Ale są i minusy oczywiste.
Jakie jest Wasze zdanie?
witajpiekno

Do: zakupy Ukraińców

Postprzez IdeaMan009 » 3 Wrz 2018, o 17:52

Coś w tym jest. Ja często odbieram zakupy w salonie sferis w Warszawie, często gęsto jacys ukraińcy to odbierają towar, to załatwiają tax free. I to przyjeżdża ekipa kilkunastu osób, pakują towar to auta i powrót ;)
Weszły podobno niedzwno jakieś ostrzejsze regulacje dotyczące takich zakupów.
No ale każdy kombinuje.. Większość z nas by tak robiła gdyby tylko nadarzyła się okazja.
Awatar użytkownika
IdeaMan009

Do: zakupy Ukraińców

Postprzez witajpiekno » 9 Wrz 2018, o 15:27

Oczajcie. To https://visaandwork.pl/dla-pracodawcow/zatrudnianie-cudzoziemca-obcokrajowca jedna własnie z takich firm specjalizujących się w sporowadzaniu do Polski pewnie głównie Ukraińców, załatwiających im wizy pracownicze ale i obywatelstwo. Zdania na ten temat można mieć podzielone ...
witajpiekno

Wróć do Luźne pogawędki, czyli o czym dusza zapragnie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości