Brak synchronizacji dotyku

- rozmowy o problemach z matrycami, wyświetlaniem obrazu, grafiki na tablecie itp.

Brak synchronizacji dotyku

Postprzez fgt90 » 15 Lut 2015, o 11:16

Witam wszystkich
posiadam chinskiego tableta allwinner a23 wszystko bylo spko. Pewnego dnia doszło do wypadku w którym pękł mi dotyk.
ma szcząście to chińczyk i za nowy dotyk zapłaciłem grosze. Niestety po wymianie pojawil się problem. Punkt dotyku niezgadza się z punktem w którym faktycznie dotykam szkiełko. W prawym dolnym rogu jest ok, ale im blizej lewego górnego rogu ekranu tym bardziej np ikonka wyjeżdża z pod palca w lewo i do góry. Aby to lepiej zobrazować powiem tak przesuwam ikonke z lewego rogu w prawy górny, kiedy ikonka jest już w lewym górnym rogu mój palec znajduje się około 3-4 cm od krawędzi gornej i lewej. dodam tylko, że wgrywanie nowego andka za pomocą phoenixusbpro niepomogło.
W związku z tym moje pomysły co dalej się skonczyły i prosze was o pomoc. Co mam zrobić dalej sprzęt do kosza czy da sie jakoś go reanimować???
Niewiem czy ma to jakiś znaczenie ale pierwszy dotyk był zamuwiony od innego modelu taśma niepasowała w otwory, w gniazdo pasowała dotyk dział ale nimogłem tego złożyć więc niewiem czy pokrywał się z ekranem. Dotyk został odesłany i zamontowany właściwy niestety teraz się nieporywa punkt dotyku z punktem widzianym przez sprzęt.
fgt90

Do: Brak synchronizacji dotyku

Postprzez GrimPiece » 15 Lut 2015, o 15:16

poszukaj programu do kalibracji ekranu - pododbno jest coś tkaiego, ale osobiśie nie testowałem więc dokładnie Ci nic nie powiem.
GrimPiece

Wróć do Matryca, obraz, grafika

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość