Matryca dla fotografa

- rozmowy o problemach z matrycami, wyświetlaniem obrazu, grafiki na tablecie itp.

Matryca dla fotografa

Postprzez kumpicki » 11 Lis 2012, o 01:19

Nie spodziewam się że jakikolwiek tablet będzie miał matrycę porównywalną z monitorem dla grafików, jak Eizo czy Nec. Natomiast zastanawia mnie czy są różnice między producentami i co powinienem wybrać jeśli będę chciał w miarę wiernie zaprezentować zdjęcia klientom.
Spodziewam się że Apple może tu przodować, jednak cena i marka mnie zniechęca, poza tym nie lubię ich polityki.
Czy ktoś może się podzielić swoimi spostrzeżeniami ?
kumpicki

Matryca w tablecie a wymagania grafików

Postprzez Paweł 'krzywy' Krzyworączka » 11 Lis 2012, o 22:24

kumpicki napisał(a):Nie spodziewam się że jakikolwiek tablet będzie miał matrycę porównywalną z monitorem dla grafików, jak Eizo czy Nec.

Tutaj możesz być mile zaskoczony.
Mamy tu dwa elementy: rodzaj matrycy i rozdzielczość.
Jeśli chodzi o rodzaj, to już nawet w budżetowych tabletach do 1000 zł montowane są od pewnego czasu matryce IPS (!). Dokładnie takie, jak dawniej tylko w profesjonalnych monitorach dla grafików i projektantów. Odwzorowanie i nasycenie kolorów jest naprawdę świetne.
A jeśli chodzi o rozdzielczość, to tutaj już kwestia oczekiwań i wymagań użytkownika.
Tanie, 7-calowe tablety mają w poziomie 800px, a droższe nawet 1280. Natomiast większe tablety mają od 1024 do nawet full HD, czyli 1920 px. I do tego dochodzi jeszcze ekstraklasa, jeśli chodzi o rozdzielczość, czyli 2048 x 1536 px w nowym iPadzie, a w nowym mutancie od Google, czyli Nexus 10 - kosmiczne 2560×1600px.
Jeśli szukasz tabletu, to mam coś dla Ciebie: dobry tablet, czyli najlepszy stosunek możliwości do ceny. Sprawdź.
Szukasz telefonu dla babci lub dziadka? A może dla mamy lub taty? Sklep z telefonami czeka na Ciebie.
Awatar użytkownika
Paweł 'krzywy' Krzyworączka
Administrator

Miejscowość: Zielonki k/ Krakowa

rodzielczość

Postprzez kumpicki » 12 Lis 2012, o 10:03

Dzięki za szybkie info.
Do zaprezentowania zdjęć wystarcza absolutnie 800px, bardziej właśnie zależy mi na odwzorowaniu kolorów. Jeszcze dochodzi jasność podświetlenia, jednak myślę że tu nie będzie dużych różnic.
kumpicki

Wróć do Matryca, obraz, grafika

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość