Problem z matrycą

- rozmowy o problemach z matrycami, wyświetlaniem obrazu, grafiki na tablecie itp.

Problem z matrycą

Postprzez megas » 17 Lut 2013, o 16:09

Witam
Problem polega na tym, że ok 7cm od góry obraz się nie wyświetla, tak jakby w tym miejscu matryca była uszkodzona. Na pozostałym obszarze wszystko wyświetla się dobrze.
Chciałbym ją wymienić, ale nie mogę dostać takiej samej matrycy jaką posiadam w tablecie.
Tablet, który mam to superPad III produkcji chińskiej. Symbol matrycy, który na niej znalazłem to FS10106T1-V1.
Dokładny opis matrycy jest na tej stronie: http://fullsyncdisplay.com/en/products.asp?class_id=238&class_name=FS10106T1-V1
Czy jest może jakiś zamiennik matrycy, którą posiadam? ewentualnie ktoś może wie, gdzie dostać matrycę o powyższym symbolu.

z góry dzięki za pomoc.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
megas

Miejscowość: Gliwice

Serwis tabletów

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 18 Lut 2013, o 23:15

Cześć,
Znalazłem coś takiego jak serwis tabletów. link poniżej:
http://www.evr.com.pl/
Firma z Wrocławia. Myślę, że najrozsądniej będzie do nich uderzyć, przynajmniej po poradę. Ludzie, którzy zajmują się takimi rzeczami na co dzień, z pewnością coś zaradzą. A niewykluczone, że po prostu mają dokładnie taka matrycę i mogą ją wymienić.
Przypuszczam, że matryce do tabletów mogą być ustandaryzowane. To znaczy, że nie ma Bóg wie ile rodzajów / rozmiarów. A tylko skończona liczba zunifikowanych matryc, i jedna z nich będzie pasowała do Twojego tabletu. Warto zadzwonić i zapytać.
Bardzo przydatną rzeczą jest etui do tabletu. Niemal każdy użytkownik tego potrzebuje, tylko nie każdy jest tego świadomy. Do pierwszego upadku tabletu!
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

wyświetlacz

Postprzez megas » 20 Lut 2013, o 21:34

Dzięki za podpowiedź. napisałem do nich i czekam na odpowiedź.
Problem z moim wyświetlaczem można zobaczyć tutaj:
zdjęcie1 i zdjęcie2
Awatar użytkownika
megas

niestety

Postprzez megas » 21 Lut 2013, o 21:18

Otrzymałem odpowiedź z serwisu, że niestety nie mają takich matryc, ani zamienników. Będę musiał poczekać jeszcze, lub ewentualnie spróbuję go sprzedać.
Awatar użytkownika
megas

Dziwna sprawa

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 21 Lut 2013, o 22:31

Hmm, dziwna sprawa. Serwis to powinien mieć wszystko, się widocznie nie są aż tak dobrzy, jak się piszą ...
Co mi jeszcze przychodzi do głowy, to zapytać samego producenta.Czy to jest polski dystrybutor ( tak jak np. Kiano), to znaczy czy mają swoje przedstawicielstwo w Polsce? czy tez tablety pochodzą prosto z Chin, i w żaden inny sposób nie są rozprowadzane? :oops:
Czy wiesz do czego służy kabelek micro usb-usb? Na przykład do podłączenia pendrive do tabletu
Tablet kontra laptop. Co lepsze, co bardziej funkcjonalne? Czas pokaże.
Awatar użytkownika

Chyba prosto z chin

Postprzez megas » 22 Lut 2013, o 19:56

Kupiłem to od gościa, który miał je na stanie, więc podejrzewam, że sprowadził je prosto z chin, albo odkupił od kogoś. Niestety nie mam kontaktu z gościem. Szukając w google znalazłem te matryce wyłącznie na stronie producenta. Niestety nie jestem aż tak biegły w tych sprawach, żeby stwierdzić na podstawie informacji zawartych na stronie producenta, czy jest jakiś zamiennik czy nie.
Oto strona producenta z tą konkretną matrycą: http://fullsyncdisplay.com/en/products.asp?class_id=238&class_name=FS10106T1-V1
Awatar użytkownika
megas

Szukać po serwisach

Postprzez macarena_1983 » 24 Lut 2013, o 14:42

Hej ,
Znalazłam coś takiego. Niby profesjonalny serwis tabletów. Zadzwonić nie zaszkodzi. Powinni coś doradzić, albo naprawić, wymienić.

http://www.cyberneo.pl/

pozdrawiam
macarena_1983

Dziękuję

Postprzez megas » 25 Lut 2013, o 23:19

Dziękuję za namiary :).
Wczoraj też już szukałem i znalazłem kilka serwisów, powysyłałem zapytania i na razie czekam. Do tego też wyślę. Myślę, że na pewno trafi się taki, co się tym zajmie w rozsądnej cenie :D.
Awatar użytkownika
megas

Nadal bez

Postprzez megas » 17 Kwi 2013, o 13:20

[url][/url]Znalazłem kilka serwisów, które by się tego podjęły, ale ceny takie, że z kosztami przesyłki mogę mieć taki sam nowy.
Inna sprawa to taka, że napisałem do producenta do Chin. Chińskiego nie znam, więc po angielsku napisałem. Oczywiście to był mój angielski, ale okazało się, że zrozumieli. Dostałem odpowiedź dość oczywistą, a więc mam się skontaktować ze swoim sprzedawcą.

Cóż... zbieram już na nowy tablet, coś z lepszej półki, bo tej matrycy raczej szybko nie wymienię.

Chyba, że ktoś ma taki sam lecz uszkodzony... pod warunkiem, że matryca jest OK :lol:
Projekt biznes www.megas.pl
Awatar użytkownika
megas

Drogi serwis tabletów

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 18 Kwi 2013, o 21:15

Hej,
tak się niestety składa, że serwis tabletów jest drogi na dzień dzisiejszy. O ile same urządzenia są coraz tańśze, o tyle ich serwis jest niewspółmiernie drogi. Jeszcze co Ci mogę poradzić, to rozsiać informacje na kilku forach tabletowych, takich jak to nasze. Między innymi forum android, i w dziale ogłoszeń zapytać , czy przypadkiem ktoś nie ma za grosze do sprzedania taki tablet z dobrą matrycą. Teraz tyle się tego przewija, że może się coś trafi... No chyba, że chińczyk coś pomoże, ale w to wątpię.
To, jak długo uruchamia się system Android ma decydujące znaczenie dla komfortu pracy użytkownika.
Czy wiesz, co to jest tablet Microsoft Surface? Warto sprawdzić szczegóły.
Awatar użytkownika

Następna

Wróć do Matryca, obraz, grafika

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość