Uszkodzony Kiano Core 10.1

- rozmowy o problemach z matrycami, wyświetlaniem obrazu, grafiki na tablecie itp.

Uszkodzony Kiano Core 10.1

Postprzez Shadow_TSH » 23 Maj 2013, o 14:29

Witam,
jakiś czas temu nabyłem w/w tablet. No i po drugim użyciu przez szanowną małżonkę mam pęknięty ekran. Na mniejszej części ekranu od strony pęknięcia nie działa dotyk. Poza tym wszystko z tabletem w porządku, ale żeby cokolwiek zrobić muszę go obracać (tzn. tak, żeby to co chcę wcisnąć było tam gdzie dotyk działa). Trochę to mało komfortowe i chciałem spytać czy można tą część wymienić? Szukałem na allegro i google pod hasłami ekran, digitizer, itp. Nic mi nie wpadło w oko.

Pozdro
Shadow_TSH

Naprawa matrycy tabletu

Postprzez Jan Bielski » 23 Maj 2013, o 21:19

Cześć,
Inaczej trochę musisz szukać. Po słowach kluczowych: "naprawa matrycy tabletu" , "tablety serwis".
Sam osobiście nie korzystałem, ale kumpel naprawiał tablet w firmie - link poniżej:
http://www.j-com.pl/naprawa-tabletow
I naprawili. Z tego co mówił chodziło o wymianę matrycy. Miał pękniętą. Gwarancji Ci nie daję, bo - jak mówię - sam nie naprawiałem, ale nie zaszkodzi zadzwonić i zapytać, czy mogą pomóc. :D
Jan Bielski

Wymiana matrycy

Postprzez Paweł 'krzywy' Krzyworączka » 25 Maj 2013, o 23:22

Shadow_TSH napisał(a):Trochę to mało komfortowe i chciałem spytać czy można tą część wymienić?

Dokładnie tak: musisz wymienić matrycę. Nic innego nie pozostaje.
Skontaktuj się z serwisem Kiano. Dane kontaktowe masz tutaj: http://www.kiano.pl/index.php/pl/page/14/kontakt.html
Dzwoń do skutku - czasami trzeba kilka razy spróbować się dodzwonić.
Oczywiście nie będzie to naprawa w ramach gwarancji, bo jest to typowe uszkodzenie mechaniczne. Zatem zapłacisz za naprawę. Ile? Ciężko powiedzieć, ale zapewne kilkaset złotych (pewnie około 300zł).
Przynajmniej będziesz mieć pewność, że dostaniesz matrycę dokładnie od tego modelu, więc wszystko powinno śmigać jak nowe.
Powodzenia. I daj znać, jak udała się naprawa.

PS Niestety wymiana matrycy to spory koszt. W starych albo bardzo tanich tabletach raczej nie ma sensu. Ale w przypadku Kiano Core 10.1 Dual 3G jak najbardziej jest sens wymienić matrycę i dalej cieszyć się tabletem.
Awatar użytkownika
Paweł 'krzywy' Krzyworączka
Administrator

Miejscowość: Zielonki k/ Krakowa

Wróć do Matryca, obraz, grafika

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość