Apple kontra Samsung, czyli bitwa na patenty

- wydarzenia związane z tabletami, różne rankingi, premiery rynkowe

Apple kontra Samsung, czyli bitwa na patenty

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 28 Sie 2012, o 09:29

Nie dalej jak kilka dni temu zakończył się proces ( chociaż Samsung będzie pewnie jeszcze składał odwołanie od wyroku) pomiędzy gigantem elektronicznym koreańską firmą SAMSUNG, a potentatem urządzeń mobilnych APPLE. O co chodziło?
Otóż Apple oskarżyło Samsunga , iż złamał / skopiował aż 7 patentów "nadgryzionego jabłuszka". :oops:
O co konkretnie poszło? Jakie patenty Apple'a naruszył Samsung? :crazy: Oto zestaw siedmiu:

"efekt gumki" przy przewijaniu stron

projekt ekranu iPhone'a i iPADa łącznie z otworem na głośnik

zbliżanie i wyśrodkowanie obrazu podwójnym stuknięciem palca w ekran

kształt ekranu iPhone'a i iPAD'a, z zaokrąglonymi rogami i metalową krawędzią

powiększanie i zmniejszanie obrazu gestem rozsuwania i zbliżania dwóch palców

rozmieszczenie ikon na ekranie początkowym

Suma summarum Apple dostał odszkodowanie ponad 1 mld dolarów ( o ile Samsung zapłaci), choć żądali ponad 2 miliardy.
W całej tej aferze jednak nie o sumę tak naprawdę najbardziej chodzi, ale o nadszarpnięcie wizerunku jednej z firm.
Nasuwa się wniosek, ze w zasadzie to najlepiej mogliby ocenić podobieństwo i różnice pomiędzy iPAD'em a tabletem Samsung Galaxy Tab ... sami użytkownicy tych gadżetów. A szczególnie ci pasjonaci, którzy dysponują obydwoma tabletami. A więc mogą sobie je położyć na biurku, obok siebie, i dokładnie porównać. :?:
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

jako mały uzytkownik....

Postprzez Wojtek » 30 Sie 2012, o 00:27

Przed zakupem pierwszego Galaxy Taba, prawie dwa lata temu czytałem recenzję, i wydaje mi się, że podaje ona prawdziwą różnicę pomiędzy tymi produktami.
iPad maksymalnie dopracowane kilka funkcji - Galaxy Tab mnóstwo funkcji średnio dopracowanych.

Wybrałem Galaxy dla tego, że był mniejszy, a potrzebowałem małego poręcznego urządzenia do pracy z internetem i emailem na wyjazdach. Mieści się do teczki i nie ciąży jak laptop.

Wracając do walki firm,
Apple trochę szykanuje Samsunga. Trudno ominąć pewne rozwiązania, to są rzeczy podstawowe w tym rodzaju sprzętu. No chyba że jabłuszko opatentuje sama koncepcję produktu jakim jest tablet.
Wojtek

Miejscowość: Warszawa

Dokładnie się zgadzam

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 30 Sie 2012, o 22:07

Apple nie opatentowało urządzenia typu tablet, i już tego raczej nie zrobi. A procesy jakie zaczęło wytaczać, trochę są dla mnie śmieszne. Zresztą z tego co wiem Samsung już złożył odwołanie.
Tak jak powiedziałeś dany typ urządzenia musi być do siebie podobny. Nieważne kto go będzie produkował Apple, Samsung, Sony, czy Panasonic, to większość parametrów będzie ( bo musi!) być podobna, czy nawet taka sama.
Jak już pisałem wcześniej- dla mnie to jest taka zagrywka pod publikę, :glupek2: żeby trochę "dołożyć" konkurencji, jeśli chodzi o wizerunek.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Apple szykanuje???

Postprzez Wojtek » 4 Wrz 2012, o 14:01

Bardzo ciekawy wpis, omawiający sam proces, a także przykłady z historii wynalazków. Znany prawnik od spraw biznesu Gwiazdowski, w pokazuje jak naginany był ten proces.

http://www.blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=1140

Pokazujue np. na błędy Samsunga, który mnie pokazał, że Tablety były już pokazane jako codzienne gadżety w Odysei Kosmicznej i Star Treku, czterdzieści lat temu.

Walka toczy się tak naprawdę pomiędzy Apple i Google (Android). Co ciekawe, konkluduje że zwycięzcą jest tu Microsoft z swoimi produktami:

„Windows Phone ma się świeeeeetnie w tym momencie” („Windows Phone is looking gooooood right now”) – napisał na Twitterze Bill Cox w chwilę po ogłoszeniu wyroku ławy przysięgłych w San Jose.
Wojtek

Miejscowość: Warszawa

Wróć do Nowości / Aktualności / Ciekawostki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość