kilka urządzeń, jedna karta SIM

- wydarzenia związane z tabletami, różne rankingi, premiery rynkowe

Postprzez jacek111 » 12 Cze 2014, o 13:40

Rózne źródła donoszą, że powstaje urządzenie, które pozwoli na wykorzytanie jednej SIM w róznych sprzętach. PAtent polega na tym, że kartę wkładamy do czegoś na kształt pendrive'a, a urządzenie to łączymy przez Bluetooth z telefonem i tabletem itp. Jak myśliciie - ma to szanse działać prawidłowo? Warto będzie stawiaćna takie rozwiązanie? Może niedługo to będzie kolejne standardowe akcesorium, tak jak dziś często ludzie kupują modem USB?
jacek111

Postprzez maciek0zielinski » 12 Cze 2014, o 13:46

Mi by to sie z pewnością przydało, ale pewnie to jest w fazie testów, i możemy jeszcze troche pozekać.
maciek0zielinski

Postprzez marcus » 14 Cze 2014, o 13:45

pytanie to urządzenie ma umożliwiać tylko połączenie z netem czy też rozmowy / wysyłanie wiadomości. Bo jeśli chodzi tylko o połączenie do neta, to nie jest to jakieś wybitne rozwiązanie. W koncu już teraz są przenośne routery wi-fi, modemy USB itp. do których też przecież aplikujesz simkę. Tyle, że chyba zadne modemy nie pozwalają na prowadzenie rozmów, nawet jeśli tablet ma taką opcję - tylko wtedy musisz kartę przełożyć.
marcus

Postprzez ola.mona80 » 15 Cze 2014, o 14:34

Przez Bluetooth byłoby to dość bez sensu. Przecież wtedy te dwa urządzenia nie mogłyby być zbyt daleko siebie.... wiem, że mój znajomy ma coś podobnego na tel. tylko to jest chyba na zasadzie przekierowania, muszę dopytać ;)
ola.mona80

Postprzez agulina86 » 2 Lip 2014, o 23:33

karta sim w różnych sprzętach to trochę bezsensu.. bo jak zgubisz jeden sprzęt, to zablokujesz inne ?? nie wyobrażam sobie jak mogą ogarnąć taki bajzel.. chyba że chip bezpośrednio nam załadują :D

a poważnie , to ...
ja mam tablet a uzupełniam wszystko odpowiednimi aplikacjami których jest pełno. specyfika człowieka.. Głównie ja dzwonię i to za granicę.. wtedy nie trzeba telefonu :-)

Sprawdziłam kilka aplikacji tanich rozmów.. i teraz używam Smartgroschen np. do Niemiec dzwonię za 5groszy/ min :-)
agulina86

Re: kilka urządzeń, jedna karta SIM

Postprzez GrimPiece » 3 Lip 2014, o 22:59

ola.mona80 napisał(a):Przez Bluetooth byłoby to dość bez sensu. Przecież wtedy te dwa urządzenia nie mogłyby być zbyt daleko siebie....

W sumie co z tego, że urządzenia nie mogą być zbyt daleko od siebie? Zakładając, że z jednego SIMa korzystasz tylko Ty, to i tak musisz mieć telefon czy tablet przy sobie w danym momencie, więc to żaden problem. A żeby w ramach pokoju czy mieszkania ogarnać, to BT powinien wystarczyć. Słuchawki BT czy głośniki w koncu tak działają.

agulina86 napisał(a):ja mam tablet a uzupełniam wszystko odpowiednimi aplikacjami których jest pełno. specyfika człowieka.. Głównie ja dzwonię i to za granicę.. wtedy nie trzeba telefonu :-)

Jest to też jakieś wyjście, ale tu chodzi o sytuację, w której masz tablet z funkcją dzwonienia (z SIM a nie przez SKype itp). Jednak zwykle rozmowy są niezastąpione, na razie mało osób korzysta z aplikacji do komyunikacji na co dzień.
GrimPiece

Wróć do Nowości / Aktualności / Ciekawostki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość