Phablet

- wydarzenia związane z tabletami, różne rankingi, premiery rynkowe

Phablet

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 5 Lut 2013, o 16:22

Witam,
Obecnie niemal równolegle dynamicznie rozwijają się segmenty smartfonów i tabletów. Z tabletu raczej nie da się dzwonić ( jest kilka modeli na rynku oferujących tę możliwość), natomiast smartfon ma nieco zbyt mały wyświetlacz, żeby swobodnie przeglądać zasoby Internetu. Ale są tacy, którzy myślą o tym, żeby zrobić hybrydę, czyli połączyć tablet ze smartfonem.
Koreańska firma Pantech zaprezentowała, coś co nazwano phabletem, z matrycą 5,6 cala. Wszystko wskazuje na to, iż jest to urządzenie na styku telefonu i komputera. Więcej o tym można przeczytać na naszym blogu w najnowszym wpisie. :slonko:
Bardzo przydatną rzeczą jest etui do tabletu. Niemal każdy użytkownik tego potrzebuje, tylko nie każdy jest tego świadomy. Do pierwszego upadku tabletu!
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Gadżet uniwersalny?

Postprzez Geronimusek » 14 Lut 2013, o 00:45

Wydaje mi się, iż to tworzenie gadżetu uniwersalnego jest trochę na siłę. Pewnie, że lepiej byłoby mieć wszystko jednym urządzeniu. Z jednego dzwonić, pisać sms-y, przeglądać internet, robić zdjęcia, wykonywać prezentacje, wysyłać maile, i co tam kto jeszcze sobie zażyczy. Jednak, czy noszenie w kieszeni spodni prawie 6 calowego gadżetu, to rzeczywiście musi być coś przyjemnego?
Są gusty różne, i różne przekonania. Ja jak do tej pory wolę osobno komputer i osobno ( sporo mniejszy ) telefon komórkowy ( może być smartfon). Czy to się zmieni? Tego nie wiem. Pożyjemy, zobaczymy. :expert:
Geronimusek

phablet

Postprzez kristoffer » 9 Mar 2013, o 03:24

Ni to tablet ni to telefon. Po prostu nie wiadomo co. Sądzę, że takie urządzenie nie jest w ogóle potrzebne na rynku.
Pozdrawiam 8-)
kristoffer

może i potrzebne

Postprzez Geronimusek » 9 Mar 2013, o 22:51

Ni to tablet ni to telefon. Po prostu nie wiadomo co. Sądzę, że takie urządzenie nie jest w ogóle potrzebne na rynku.

Tak do końca nie można sprawy stawiać. Dopiero rynek sam zweryfikuje, czy coś jest potrzebne, czy też nie. Ja uważam, ze znajda się amatorzy takich urządzeń. Może nie być ich dużo, ale będą. Pytanie jest inne, a mianowicie: czy takie uniwersalne urządzenia mają szansę wyprzeć resztę? Raczej nie. :glupek2:
Geronimusek

czy potrzebne

Postprzez kamyk12 » 10 Mar 2013, o 16:41

Potrzebne z pewnością to nie jest. Na szczęście(dla producentów tego typu sprzętu) znajdą się ludzie, którzy dokonają zakupu ich towaru.
kamyk12

nie kupiłbym

Postprzez maniak » 27 Mar 2013, o 14:27

Nie warto nawet poświęcać czasu i pieniędzy na sprawdzenie tego sprzętu. Nie ma z tego według mnie żadnego pożytku. Strasznie mały ten smartfono-tablet.
maniak

Wróć do Nowości / Aktualności / Ciekawostki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość