Tablet jako kontroler

- wydarzenia związane z tabletami, różne rankingi, premiery rynkowe

Tablet jako kontroler

Postprzez marcus » 11 Maj 2014, o 15:01

Tablet może być używany jako kontroler do innego urządzenia, z czego nie każdy użytkownik aktualny i przyszły zdaje sobie sprawę. A warto o tym wiedzieć na pewno z kilku powodów, które ułatwią / umilą / urozmaicą korzystanie z takiego czy innego sprzętu. Jak do tej pory testowałem takie opcje:

1. Kontroler do komputera, polecam zwłaszcza do gier, a już na pewno do wyścigów bo można wykorzytać zalety g-sensora zamiast wciskania ciągle strzałek w lewo i prawo (czyli kierujesz pzrechylająć tablet, tak jak zresztą w tytułach typowo tabletowych)

2. Do kontroler do konkretnego programu, w moim wypadku był to FL Studio, a aplikacja jest napisana przez Image-line, producentów tego oprogramowania. Podejrzewam, że inne programy muzyczne mają swoje odpowiedniki, nie wiem jak np. programami graficznymi czy do projektowania 3D - ktoś testowal coś takiego?

3. Niesety nie testowalem ale obejrzalem ze sto filmików (i kiedyś przetestuję mam nadizeję) tablet jako kontroler do drona. Czyli obraz z kamerki widzimy na ekranie, a sterujemy ruchami tabletu czy też ekranowymi przyciskami.

Znacie / testowaliście jeszcze jakieś inne ciekawe zastosowania w ramach tabletu jako kontroler?
marcus

Tablet jako kontroler

Postprzez jacek111 » 16 Maj 2014, o 21:26

no drony są mega spoko, ale jak na razie to ceny raczej zaporowe, żeby sobie kupić do zabawy na weekend. Inna sprawa, że chyba krótko trzymają na baterii, te co ja widziałem to nawet godzinę nie latały - ale fakt, że sterowanie tabletem się przedstawiało bardzo obiecująco.

Inne zastosowania:

4. Jako element systemu inteligentnego domu. Inteligentny dom - czyli np. taki, że Ci sam włącza światło, jak whcodzi do pokoju czy zasłania rolety, jak jest któraś tam godzina alby zbyt jasno w pomieszceniu. Ogólnie masa czujników, masa urządzeń wykonawczych i to wszystko musi mieć jakiś panel sterujący. Niektórzy wykorzystując w tym celu tablet. kiedyś nawet widziałem wątek, gdzie koleś kupował tani tablet, zeby go na stałe do śćiany przytwierdzić, właśnie jako taki panel.
jacek111

Tablet jako kontroler

Postprzez GrimPiece » 18 Maj 2014, o 14:59

5 pilot do telewizora po wifi - tak działa u mnie, chyba można też połączyć w inny sposób np. po BT ale głowy sobie uciąć nie dam; oczywiście odpowiednia apka potrzebna
GrimPiece

Tablet jako kontroler

Postprzez maciek0zielinski » 12 Cze 2014, o 13:44

Też widziałem Na YT jak tabletem można sterować dronem, sam chciałbym tak kiedyś spróbować, fajna zabawa.
maciek0zielinski

Tablet jako kontroler

Postprzez marcus » 14 Cze 2014, o 13:40

Fajna ale kosztowna, na razie to jednak niestety za drogi sprzęt, żeby zwykły konsument mógł się pobawić - zresztą, gdyby było inaczej to zapewne mielibyśmy już masę dronów nad głowami. Kto wie, może niedługo tak będzie.

Tablet jako kontroler do inteligentego domu to też spoko pomysł, chociaż z tego co wiem, to do tego celu można wykorzystać także inne sprzętu. Na przykład sterować możesz za pomocą tv, albo oczywiśćie dedykowanego panelu. Poza tym, tak "całkiem na stałe" to bym tableta do ściany nie przytwierdzał, zwłaszcza, ze pewnie wybrał do tego celu jakiś budżetowy model - jak mu padnie to może być kłopot;)
marcus

Do: Tablet jako kontroler

Postprzez tritimi » 28 Kwi 2015, o 09:15

Są też tańsze drony. Kwestia tego co kto chce taką zabawką robić. Mnie wystarczy żeby Boxhouse app działało na moim tablecie.
tritimi

Do: Tablet jako kontroler

Postprzez jacklyn » 22 Paź 2016, o 16:33

Jak dla mnie to raczej slaby pomysl.
jacklyn

Wróć do Nowości / Aktualności / Ciekawostki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość