Wkrótce premiera tabletu Kiano Core 10.1 3G

- wydarzenia związane z tabletami, różne rankingi, premiery rynkowe

Wkrótce premiera tabletu Kiano Core 10.1 3G

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 21 Lis 2012, o 22:32

Witam,
W nowych technologiach czas jakby szybciej biegnie. Jeszcze nie tak dawno ekscytowaliśmy się ( i nadal nas cieszy) tabletem Kiano Pro 10 Dual, a tutaj do drzwi puka już kolejny model tej polskiej marki. Wedle zapowiedzi producenta jego nazwa to Kiano Core 10.1 3G. Jak się można domyślić po nazwie tabletu, będzie on dysponował wbudowanym modemem 3G. To niewątpliwie gratka dla tych wszystkich, którzy nie bardzo lubią zewnętrzne adaptery. Więcej o tym wydarzeniu piszemy na naszym blogu tabletoida.
Co to jest Sieć Aero2? Czy bezpłatny dostęp do Internetu, to fikcja? A jeżeli jest to już możliwe, to na jakich warunkach? Warto się tego dowiedzieć!
Zastanawiałeś się kiedyś, gdzie można znaleźć ciekawe informacje o akcesoriach do tabletów ? Na wielu stronach, blogach, a także w zasobach katalogów internetowych.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Jaka róznica między Dual a Core?

Postprzez Jan Bielski » 22 Lis 2012, o 16:59

Hej,
Widzę, że firma Kiano nie "zasypuje gruszek w popiele" jak to się popularnie mówi. Swoją drogą jestem niezwykle zadowolony z zakupu pro duala 10 - sprawuje się na razie bez zarzutu.
Powiedz mi tylko Piotrze - czy podstawową i jedyną różnicą jest wielkość matrycy oraz wbudowany modem 3G? Czy jest coś jeszcze? :?:
Jan Bielski

Po co 3G?

Postprzez Łukasz » 24 Lis 2012, o 01:25

Witam,
Myślałem, że można połączyć tablet z komórką przez bluetooth i normalnie korzystać wszędzie z internetu. Co właściwie daje 3G w tablecie?
Łukasz

Kiano Core 10.1 3G

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 25 Lis 2012, o 00:04

Cześć Janku,

Powiedz mi tylko Piotrze - czy podstawową i jedyną różnicą jest wielkość matrycy oraz wbudowany modem 3G? Czy jest coś jeszcze?

Oprócz wbudowanego 3G i matrycy 10.1 cala jeszcze rozdzielczość będzie wyższa 1280 x 800 pikseli ( Dual ma 1024 x 768) stosunek boków 16:9 - niektórym to bardziej pasuje. Panoramiczna matryca pozwala na większy komfort np. przy grach.
Reszta parametrów, z tego co dzisiaj wiemy będzie bliźniaczo podobna do Kiano Pro 10 Dual.

Będzie to dobra propozycja dla tych, którzy czekali na wbudowany modem 3g. Bo tak musieli by dokupić modem zewnętrzny ( ok. 80-100zł) no i mieć pewien dyskomfort w postaci wystającego modemu, który taki mały przecież nie jest.
Ja jestem w pełni zadowolony z mojego Kiano pro 10 , bo nie potrzebuję 3g (na razie).
Co to jest Sieć Aero2? Czy bezpłatny dostęp do Internetu, to fikcja? A jeżeli jest to już możliwe, to na jakich warunkach? Warto się tego dowiedzieć!
Zastanawiałeś się kiedyś, gdzie można znaleźć ciekawe informacje o akcesoriach do tabletów ? Na wielu stronach, blogach, a także w zasobach katalogów internetowych.
Awatar użytkownika

modem 3G przydatny w tablecie

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 25 Lis 2012, o 00:26

Witam,
Myślałem, że można połączyć tablet z komórką przez bluetooth i normalnie korzystać wszędzie z internetu. Co właściwie daje 3G w tablecie?

Cześć Łukasz,
Oczywiście możesz połączyć tablet z komórka przez bluetooth, ale musisz posiadać smartfona. Normalna komórka się nie skomunikuje z tabletem ze względu na brak odpowiedniego systemu ( android, ios, windows mobile). Poza tym takie połączenie zżera mnóstwo energii z baterii telefonu - podobno kilka razy więcej, niż podczas normalnej rozmowy przez telefon.
Gdy posiadasz wbudowane 3G w tablecie możesz łączyć się z Internetem gdziekolwiek jesteś poza swoim domem ( tam gdzie ma zasięg sieć komórkowa). Nie musisz nic konfigurować na linii telefon - tablet. Po prostu wsadzasz kartę do gniazda modemowego i korzystasz z Sieci poprzez swój internet mobilny i transfer jakim dysponujesz. Jest to wygodne rozwiązanie, sporo wygodniejsze niż łączenie telefonu z tabletem.
Awatar użytkownika

modem 3g

Postprzez Łukasz » 25 Lis 2012, o 02:19

Zatem wkładam kartę sim do tabletu i mam internet 3G. A czy przy użyciu słuchawek będzie można dzwonić? Pewnie tak. Podobnie jak z wysyłaniem smsów i mmsów.
Coś czuję, że zaczekam na tego nowego Kiano z 3g. :)
Łukasz

Czy można dzwonić z tabletu?

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 30 Lis 2012, o 20:46

Hej Łukasz,
Zatem wkładam kartę sim do tabletu i mam internet 3G

Dokładnie tak. Łączysz się z Internetem z pomocą karty SIM. Jedna tylko jeszcze uwaga i wskazówka. Otóż podczas naszych testów z modemem 3G okazało się, iż trzeba użyć karty startowej ( startera ) jakiejkolwiek sieci z małpą @ na karcie. Takie karty są dedykowane do Internetu. To w przypadku kupowania nowej karty specjalnie pod Internet przez 3G.
Jeśli posiadasz kartę sim, która dostałeś od Operatora Sieci komórkowej - wówczas nie ma problemu - bo oni dają tylko takie karty, które są OK.

A czy przy użyciu słuchawek będzie można dzwonić? Pewnie tak. Podobnie jak z wysyłaniem smsów i mmsów.

Dzwonić też można , ale nie ze wszystkich tabletów !! Tylko takich, które posiadają wbudowany modem GSM.
Przez modem 3G nie uzyskasz połączenia takiego jak przez komórkę, nie wyślesz SMS-a. Modem 3G służy tylko do połączenia internetowego.
Jak dotychczas niewiele tabletów posiada wbudowany modem / moduł GSM. Pewnie dlatego, iż tablet nie jest urządzeniem dedykowanym do dzwonienia ! Jeśli, ktoś jednak bardzo tego chce, to musi szukać na rynku takiego tabletu, który ma modem GSM.
Czy wiesz do czego służy kabelek micro usb-usb? Na przykład do podłączenia pendrive do tabletu
Tablet kontra laptop. Co lepsze, co bardziej funkcjonalne? Czas pokaże.
Awatar użytkownika

3g czy sie opłaca

Postprzez Berni502 » 17 Sty 2013, o 18:00

Wszyscy sie tak przypalają na 3g wbudowane w urządzenie nie lepiej zakupić modem 3g z routerem wifi kieszonkowy ? trzymać w plecaku w kieszeni czy panie szczególnie w torebce? Taki gadżet korzysta ze swojej baterii co jest dużym plusem bo nie żre nam zasilania z urządzenia aż tak i można z niego udostępniać internet połączeniem wifi do telefonu tabletu czy tez laptopa. Owszem taki moden jest droższy ale nie trzeba go podpinać i nie sterczy z urządzenia tylko leży wygodnie w kieszeni. koszty to średnio 200-300 zl a biorąc pod uwagę różnicę w cenie np nowego samsunga note w wersji z modemem i bez to grubo ponad 400 zl jeśli się nie mylę a może i więcej. A na koniec pffff po co wam kiano z 3g jak i tak się zepsuje ^^ :expert:
Berni502

Kiano Core 10

Postprzez saha373 » 21 Lut 2013, o 17:16

Berni pfff ja jakoś używam Kiano cora od grudnia i jakos mi sie nic nie psuje. Działa idealnie . Z modemu często korzystam .
saha373

karta sim w modemie 3G

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 21 Lut 2013, o 22:24

Faktycznie z tego co my przetestowaliśmy i obserwujemy opinie innych użytkowników, to model Core wyszedł naprawdę nieźle. Mało kto ma jakieś większe problemy z tym tabletem.
saha373,
Jeszcze pytanie do Ciebie: jakiej karty sim używasz w 3G? Może Aero2? :grin: Pytam z ciekawości głównie o aero, bo różnie ludziom łapie zasięg w różnych miejscach. Chociaż, jeśli komuś już łapie, to działa przyzwoicie.
Bardzo przydatną rzeczą jest etui do tabletu. Niemal każdy użytkownik tego potrzebuje, tylko nie każdy jest tego świadomy. Do pierwszego upadku tabletu!
Awatar użytkownika

Następna

Wróć do Nowości / Aktualności / Ciekawostki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość