Niedziałający HUB podłączony do tabletu Kiano YoungIIs

- sprawy obudowy, gniazd, portów, a także łączności

Niedziałający HUB podłączony do tabletu Kiano YoungIIs

Postprzez ahito08 » 16 Paź 2014, o 14:37

Witam. Dzisiaj kupiłem rozdzielacz USB i właśnie nie wiem jak go podłączyć, ponieważ na podłączenie go do tabletu (w portach z huba jest klawiatura do tabletu oraz myszka) nie reaguje. Jak to zrobić, a może to jest wina tabletu? Proszę o pomoc!
ahito08

Do: Niedziałający HUB podłączony do tabletu Kiano YoungIIs

Postprzez GrimPiece » 16 Paź 2014, o 16:17

Po pierwsze, żeby takie sprzęty działały po podłączeniu do tabletu, tablet musi mieć USB OTG - jeśli nie jesteś pewien czy to masz, to sprawdź w specyfikacji. Możesz też podłaczyć osobno mysz lub klawiaturę i zobaczyć czy działa.

Po drugie, czasem huby po prsotu nie dizałaja - wiem że brzmi to dość głupio, jendak nie raz spotkałęm się z wątkami, gdzie ludzie podłączali wszystko jak należy i teoretycznie powinno działać, ale jednak nie dawało rady. Jeśli tablet ma inny port USB to sprawdź pod innym portem, przetestuj też przy sprawdzonym USB na kompie. Zazwyczaj z hubami jest problem bo po podziale sprzęt dostaje za mało mocy -ale dotyczy to najczęściej dysków. Niemniej jendak możesz spróbować też aktywnego huba jeśli zależy Ci na podłączaniu myszy i klawiatury, a ten nie będize działał.
GrimPiece

Postprzez ahito08 » 17 Paź 2014, o 18:02

Kiedy jest podłączona klawiatura przez przejściówkę usb dołączoną do tableta to działa bez problemu. Dopiero wtedy kiedy podłączę huba i do niego podepnę klawiaturę wtedy jest zero reakcji. Hub działa bezproblemowo w połączeniu z komputerem.
ahito08

Postprzez jacek111 » 17 Paź 2014, o 20:49

Huby i usb w tableice to często spotykany problem, ale jeszcze nie widziaem złotej rady na takie bolączki. Z tego co wiem problemy mogą być dwa:

- za małe zasilanie dla większej liczby urządzeń.
- problem z Androidem, ktory zwłaszcza w tanich tabletach jest w stanie wykryć tylko jedno urządzenie pod USB OTG. Być może więc pomoże Ci aktualizacja albo reinstal systemu na jakąś "przyjaźniejszą" wersję.
jacek111

Wróć do Obudowa, gniazda, łączność bezprzewodowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość