Obudowa tabletu

- sprawy obudowy, gniazd, portów, a także łączności

Obudowa tabletu

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 19 Lis 2012, o 00:56

Witam,
Obudowa tabletu to dość ważna sprawa z kilku względów. Pierwsza sprawa to solidność tabletu. Nie jest tajemnicą, iż obudowa metalowa, tudzież aluminiowa ( jakieś stopy?) będzie solidniejsza i trwalsza od obudowy plastikowej. Zasadniczo również metalowa obudowa nie powinna trzeszczeć, skrzypieć i co tam jeszcze innego. Czego nie można powiedzieć o tablecie, który ubrany jest w "plastik".
Druga sprawa to sygnał WiFi. Obudowa metalowa może go nieco tłumić. Inaczej mówiąc sygnał radiowy lepiej przechodzi przez plastik. Są tacy, którzy się skarżą że sygnał słabnie, kiedy się odejdzie zbyt daleko od routera.
Obudowa, nieważne jaka, powinna być dobrze zespolona z matrycą. Tak, ażeby nie było żadnych możliwości dostania się czegokolwiek ( np. kurzu) pomiędzy matrycę, a brzeg obudowy.
Obudowa świadczy o solidności danego urządzenia - im zgrabniejsza i lepiej się prezentuje, tym bardziej zachęca do zakupu tabletu.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Sygnał WiFi is OK

Postprzez macarena_1983 » 19 Lis 2012, o 22:52

Siema,
W kiano pro 10 dual, który posiadam od niedawna akurat obudowa jest metalowa. I w zasadzie nie zauważyłam nigdzie w domu, żeby sygnał był słabszy, a już na pewno nie zanika. W domu mieszkam sporym, bo piętrowym. Więc i schody, i ściany przeszkadzają nadajnikowi i odbiornikowi. Może to jest kwestia - o której da się przeczytać tu i tam w necie - że dany tablet ma jakieś problemy z wifi? I użytkownik myśli, że to przez metalową obudowę, podczas gdy to słaby sygnał z tabletu daje w tyłek?
Co zauważyłam natomiast - to to, że tablecik kiano prawie wcale się nie nagrzewa ! To jest super, można trzymać na kolanach i jest git. :happy:
macarena_1983

WiFi jednak słabsze w tabletach

Postprzez Geronimusek » 31 Sty 2013, o 00:01

Hej,
Wszystko fajnie. Też mam tablet, i wifi działa w miarę przyzwoicie. Jednak nie działa, aż tak dobrze jak w laptopie.
Może mi ktoś powiedzieć, co jest tego przyczyną? Pytałem po znajomych, którzy korzystają z obydwu tych urządzeń i każdy mówi to samo. O ile w laptopach działa super szybko, to w tablecie działa tak sobie.
Czy producenci jeszcze nie doszli do tego jak można skonstruować tablet z super mocnym wiFi, tudzież połączeniem 3G - no bo przecież coraz więcej osób chce korzystać z Internetu poza domem.
Geronimusek

sygnał Wi-Fi traci się

Postprzez megas » 17 Lut 2013, o 17:20

Mam tablet taki sobie produkcji chińskiej. Obudowa plastikowa. Wszystko fajnie działało poza wi-fi. Gdziekolwiek próbowałem, to sygnał pojawiał się i znikał. Czasem nie zdążyłem załadować strony i sygnału już nie było. Oczywiste było, że to wina wi-fi w tablecie. Znalazłem gdzieś poradę, żeby owinąć moduł wi-fi w folię (rękaw do pieczenia). Zrobiłem to ryzykując utratę gwarancji, bo musiałem tablet rozebrać, ale o dziwo to zadziałało i teraz wi-fi łapie wszędzie, bez żadnego problemu.
Co do jakości sygnału, to zgadzam się z macarena_1983, jest taki sobie i na pewno słabszy niż w laptopie.
Awatar użytkownika
megas

Miejscowość: Gliwice

Wróć do Obudowa, gniazda, łączność bezprzewodowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości