problem z pendrivem

- sprawy obudowy, gniazd, portów, a także łączności

problem z pendrivem

Postprzez pawlik123 » 10 Mar 2014, o 20:58

witam,
jestem posiadaczem tabletu lenovo a3000. Tablet sprawuje sie bardzo dobrze poza małym wyjątkiem, a mianowicie nie mogę otworzyć na nim pendrive. Podłączam pendrive marki platinet 8 giga po jeden stronie ma zwykłe usb po drugiej macro usb pasujące do tabletu. jednakże tablet nie rozpoznaje ( nie widzi) pendrive'u. z testów na rożnych forach wynika, ze można podłączyć pendrive do tego modelu. Pendrive na pewno sprawny, na innym komputerze działa. proszę o wskazówki.
pozdrawiam
ps dodam tylko, że klawiaturka działa jak ją podłącze
pawlik123

problem z pendrivem

Postprzez karolmeduza » 10 Mar 2014, o 21:21

Czasem niektóre urządzenia usb po prostu nie są obsługiwane przez tablet, chociaż teoretycznie powinny. Ja tak mam z czytnikiem kart SD. Możesz sformatować na kompie tego pena na inny system plików - np na fat jeśli teraz masz ntfs, może wtedy go złapie.
karolmeduza

problem z pendrivem

Postprzez jacek111 » 11 Mar 2014, o 20:46

spróbuj jeszcze innego pendrive'a podłaczyć do tego tabletu. Problem może być też z końcówką microusb w pendrivie - bo zakładam, ze do kompa podłączałeś przez duzego USB. Więc możesz jeszcze sprawdzić czy ruszy ten pendrive podłaczony przez przejściówkę OTG.
jacek111

Wróć do Obudowa, gniazda, łączność bezprzewodowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości