problem z połączeniem HDMI (Lenovo A3300)

- sprawy obudowy, gniazd, portów, a także łączności

problem z połączeniem HDMI (Lenovo A3300)

Postprzez matis-87 » 23 Paź 2014, o 21:30

Witam,

zakupiłem tablet Lenovo A3300 i do tego kabel hdmi wraz z adapterem (przejściówką na USB). Pod podłączeniu kabla do TV i do adaptera (przejściówki) oraz podłączeniu do tabletu do wejścia USB nie "widzi" mi tabletu. Czy wie ktoś co muszę zrobić, żeby obraz z dźwiękiem był przesyłany do TV? Wydałem prawie 60 zł na kabel i przejściówkę i już myślałem, że w końcu będę mógł przesyłać obraz na TV (niestety mam laptopa bez wejścia hdmi).

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
matis-87

Do: problem z połączeniem HDMI (Lenovo A3300)

Postprzez GrimPiece » 24 Paź 2014, o 21:11

Spróbuj z inną przejściówką albo ten sam kabel z innym urządzeniem - w tabletach stosunkowo często są problemy z przejściówkami, hubami itp. - choć głownie dotyczy to portów USB. Być może w tym wypadku jest podobnie.
GrimPiece

Postprzez matis-87 » 25 Paź 2014, o 09:54

Witam,

niestety nie mam innego urządzenia wyposażonego w wejście HDMI (laptop ma swoje lata), więc samego kabla nie podłącze nigdzie bez przejściówki. Pójdę w takim razie do sklepu gdzie kupiłem tą przejściówkę i poproszę o inną. Mam nadzieję, że z inną pójdzie...
matis-87

Postprzez GrimPiece » 25 Paź 2014, o 15:04

Idź z tabletem do sklepu może da radę od razu przetestować gdzieś - jak trafisz na dobrego sprzedawdcę to może Ci podłąćzą do jakiegoś tv.
GrimPiece

Lenovo A7-30 A3300 nie ma wyjścia HDMI i nie obsługuje MHL

Postprzez Paweł 'krzywy' Krzyworączka » 26 Paź 2014, o 11:08

matis-87 napisał(a):zakupiłem tablet Lenovo A3300 i do tego kabel hdmi wraz z adapterem (przejściówką na USB).

Tablet Lenovo A7-30 A3300 nie ma wyjścia HDMI i nie obsługuje MHL przez micro USB. Zatem Twoja przejściówka nic nie da.
Niewiele tabletów i smartfonów obsługuje MHL. A do tego są 2 standardy: 5 pin i 11 pin. Trzeba być w tym temacie bardzo uważnym. Przykładowo: tablet Samsung Galaxy Tab 4 10" obsługuje MHL, ale Samsung Galaxy Tab 4 7" - już nie.
Jeśli ktoś liczy na oglądanie obrazu z tabletu na ekranie telewizora, monitora czy rzutnika, powinien przed zakupem upewnić się, że dany model albo ma port miniHDMI lub microHDMI, albo obsługuje MHL.
Nieco informacji o marce Lenovo i o różnych modelach: tablety Lenovo
Awatar użytkownika
Paweł 'krzywy' Krzyworączka
Administrator

Miejscowość: Zielonki k/ Krakowa

Postprzez GrimPiece » 26 Paź 2014, o 11:30

No i wszystko jasne :D
@matis sory, niedoczytałem i cały czas myślałem że mowa o podłączeniu przez HDMI w tablecie... (krotka przejściówka microHDMI -> hdmi, a kabel dwa dużej hdmi). :sorry: :shit:
GrimPiece

Wróć do Obudowa, gniazda, łączność bezprzewodowa

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości