Android niestabilny?

- jaki system warto mieć w tablecie, co polecacie, a co odradzacie?

Android niestabilny?

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 28 Sie 2012, o 09:44

Odkąd na rynku urządzeń mobilnych pojawił się system operacyjny Android rozgorzała walka pomiędzy Google - właścicielem i twórcą Androida, a obecnie liderem na rynku tabletów, czyli Apple. Jeden system przyrównywany jest do drugiego pod względem stabilności, kompatybilności z przeróżnymi aplikacjami, możliwościami jakie dają, i tak dalej. Wielu sceptyków Androida uparcie narzeka, iż OS Android zawiesza się często , gęsto i trzeba restartować system.
Powstaje pytanie: gdzie leży zasadnicza wina w takim stanie rzeczy? Czy typowo po stronie Androida, czy może przeróżnych chińskich producentów, "no name", którzy na swoje niedopracowane tablety wgrywają system? Dlaczego w najlepszych tabletach, jak Samsung Galaxy, czy Asus Transformer użytkownicy bardzo rzadko zgłaszają podobne problemy?
Nie jestem ani namiętnym zwolennikiem, ani też zagorzałym przeciwnikiem iOS'a, ale ma on o wiele lepsze warunki do "stabilności" bazując wyłącznie na swoim urządzeniu. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Android na Galaxy Tabie

Postprzez Wojtek » 21 Wrz 2012, o 19:25

W moim Galaxy Tabie 7'' zawieszanie obserwuje gdy się przegrzeje, np gdy jest włączona nawigacja w upale w nieklimatyzowanym samochodzie.
Ma momenty gdy zwalnia, ale ogólnie jest to rzadko, przy intensywnym użytkowaniu przez całą rodzinę.
Wojtek

Miejscowość: Warszawa

Ekstremalne warunki

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 23 Wrz 2012, o 20:47

Ja swojego tabletu nie testowałem do tej pory w tak ekstremalnych warunkach. Piszesz Wojtku, że Twoja "maszyna" czasem zawiesza się przy intensywnym użytkowaniu, a także gdy jest gorąco. Ja jestem ciekawy - i pewnie się tego niedługo dowiemy - jak nasze tablety reagują na mróz.
Wytrzymałość na warunki atmosferyczne może być jedną ze sporych przewag Androida, jeśli rzeczywiście się wykaże.
Mój lapek zostawiony w aucie na 2 godziny przy minus 17 odmówił posłuszeństwa przez dłuższy czas ( dopóki się nie zagrzał). Ciekawe co na to tablet? Pożyjemy, zobaczymy. :arrow:
Awatar użytkownika

tablet na mrozie?

Postprzez Wojtek » 23 Wrz 2012, o 21:52

Wydaje mi się, że tablet na mrozie nie pociągnie. To przecież gadżet do użytku domowego.
Relaks dla małych i dużych chłopców http://hobby-dla-faceta.pl
Wojtek

Miejscowość: Warszawa

re

Postprzez jacek017 » 7 Mar 2013, o 22:15

Zależy jaki tablet. Producent na pewno nie zagwarantuje nam,że urządzenie będzie pracować w bardzo niskich temperaturach.
jacek017

brak zastrzeżeń

Postprzez kamyk12 » 10 Mar 2013, o 16:36

Ja nie mam żadnych zastrzeżeń co do funkcjonalności androida na moim tablecie. Wszystko jest w porządku.
Co do mrozu- nie wiadomo czy tablet da radę.
kamyk12

apple

Postprzez bananiowy » 27 Mar 2013, o 16:45

System twórców Apple jest znacznie lepszy. Pewnie dlatego, że jest znacznie mniejsza liczba urządzeń, które obsługują iOS więc dużo łatwiej jest stworzyć system niezawodny.
bananiowy

dobry

Postprzez hans » 28 Mar 2013, o 11:31

Według mojego doświadczenia z systemem Android mogę się wypowiedzieć tylko i wyłącznie pozytywnie na ten temat. System jest stabilny i jak na system mobilny jest strasznie szybki.
hans

różne zdanie

Postprzez bananiowy » 29 Mar 2013, o 14:04

Widać już tutaj, że każdy ma inne zdanie na temat tego, który system jest lepszy. Wiadome to było od razu jak pojawiły się one na rynku. Są zwolennicy iOS lub też Androida a jeszcze inni mogą być fanatykami Windowsa bądź Symbiana. Gusta i odczucia zawsze będą różne ;)
bananiowy

testy androida na mrozie

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 1 Kwi 2013, o 21:46

Hej,
Wracając do wątku w tej dyskusji dotyczącego funkcjonowania tabletu w warunkach zimowych. Czy ktoś testował tablet z androidem na dworze przy temperaturze powiedzmy -15 stopni? czy ktoś może potwierdzić, że tablet w takich warunkach chodzi? :?:
Co to jest Sieć Aero2? Czy bezpłatny dostęp do Internetu, to fikcja? A jeżeli jest to już możliwe, to na jakich warunkach? Warto się tego dowiedzieć!
W końcu pojawił się na rynku tablet Kiano Core 10.1 Dual z 3G . Dlaczego ludzie tak długo czekali na urządzenie z wbudowanym modemem? Czy warto dołożyć 100 złotych i kupić Cora?
Awatar użytkownika

Następna

Wróć do Ogólnie o systemach operacyjnych

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość