Android vs Windows na tablet

- jaki system warto mieć w tablecie, co polecacie, a co odradzacie?

Postprzez Darek Pe » 12 Kwi 2014, o 18:30

Witam, chcę kupić tablet i pod uwagę biorę również system operacyjny. iPada raczej nie kupię, więc iOS odpada. O Androidzie naczytałem się zarówno wiele dobrego, jak i złego - również na tym forum. Jedni piszą, że to świetny system, bo jest wiele aplikacji, inni, że to tylko zabawka i daleko mu do prawdziwego systemu... takiego jak Windows. Ale o tym ostatnim też jest sporo negatywnych opinii, np. że za bardzo okrojony - nie wiem tylko czy dotyczy to wszystkich wersji Windowsa.

Stąd moja prośba o pomoc - jakie widzicie zalety i wady obu systemów (lub ich wersji)? Warto w ogóle uzależniać kupno sprzętu od systemu?
Darek Pe

Postprzez jacek111 » 13 Kwi 2014, o 13:58

Właściwie wszystko co napisałeś się zgadza... Na andka faktycznie jest wiele aplikacji i znajdziesz program do każdego zastosowania (obróbka graifki, gry, pakiety biurowe itp). Problem w tym, że - no może poza grami - to poziom tych programów jest taki sobie. Albo inaczej: są to dobre programy, ale nie zastosowań profesjonalnych. Na przyklad obróbka zdjeć to wszystko opiera się o rozwiązania a'la instagramowe filtry, a nie obróbka jak w photoshpie. To samo z pakietami biurowi - popiszesz, wytniesz, wkleisz, ale o zaawansowanej edycji możesz zapomnieć. A Windows to Windows - zainstalujesz wszystko to co na pececie, łącznie w photoshopem. Dostajesz też MS Office i to właście powód, dla którego wiele osób stawia na "windę".

Podsumowując - wszystko zależy od zastosowania. Bardziej pro jest Windows, Android jest ok do przeglądania neta i gierek.
jacek111

Postprzez marcus » 16 Wrz 2014, o 16:08

Na Androida wyszedł już microsoftowy Office - wiec do biura ok.

A z kolei teraz MS chce zaatakować bardziej budżetowe urzadzenia. Zresztą pierwsze tanie tablety z windą już się pojawiły, Okrojona bywa wersja WIndows RT, a normalna "ósemka" i 8.1 dają pełne możliwości. CHociaż wiadomo, ze tablet nie ma wydajnosci desktopa więc wszystkie taki windows i tak nie uciagnie.
marcus

Windows, czy andek?

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 17 Wrz 2014, o 22:02

Każdy z trzech wymienionych systemów ma swoje zarówno wady, jak i zalety. A pytanie, które należy sobie zadać to takie:
Do czego najbardziej potrzebny mi będzie tablet ?
Najpowszechniejszy jest android, bo ludzie głównie kupują tablety do przeglądania neta i do zabawy. A do tego OS Android się nadaje dobrze.
Windows zawsze kojarzył się bardziej z pracą, i taki klimat też pozostaje w tabletach. Obie funkcje - zabawy i pracy - najlepiej wydaje się łączyć iOS, ale wiadomo, że nie każdego stać na iPada.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Wróć do Ogólnie o systemach operacyjnych

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość