Jaki system operacyjny?

- jaki system warto mieć w tablecie, co polecacie, a co odradzacie?

Jaki system operacyjny?

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 20 Sie 2012, o 21:48

Ktoś, kto pragnie zakupić tablet staje przed pierwszym pytaniem:
Czy tablet faktycznie mi jest potrzebny ( a może wystarczy smartfon i laptop?) ?
Pytanie drugie też w zasadzie jest proste i jednoznaczne: na co się zdecydować - Apple, czy coś z Androidem?
System operacyjny Android w ciągu zaledwie kilkunastu miesięcy potrafił dogonić i przegonić iOS , który Steve Jobs użył w swoim iPadzie.
Na chwilę obecną mamy główny podział na zwolenników iPada i tabletów z Androidem, np. Samsunga Galaxy Tab.
Inne pozostają w cieniu.
Ale co wybrać? Czy cena będzie tu jedynym kryterium? Czy jeśli kogoś stać na wydanie ponad 2000 zł, to bez wahania zakupi iPada w kolejnych odsłonach? A co z aplikacją Flash? Czy to że iOS tego nie obsługuje n ie jest problemem?
Myślę, że niezmiernie ciekawy temat nad wyższością jednego lub drugiego systemu i argumentami za każdym przemawiającymi.
Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

iPad, czy Samsung Galaxy?

Postprzez Geronimusek » 8 Lis 2012, o 00:53

Cześć,
Jestem świeży w temacie tabletów. To znaczy ogólnie wiem nieco, że iOS w iPadzie i android to dwa inne systemy operacyjne.
Jeden ma swoje wady i zalety, drugi swoje.
Teraz mam takie pytanie, co byście doradzili. Potrzebuję komputera mobilnego, bo jestem przedstawicielem handlowym i często gęsto 10 godzin poza domem dziennie. A więc:
Czy wystarczy mi Samsung Galaxy z androidem ( albo inny tablet z andkiem), czy tez lepiej kupić sporo droższy iPad?
Zakładam, że Samsung jest bardzo dobry jakościowo - takie czytałem opinie. Nie jestem też "niewolnikiem umysłowym" firmy Apple, ale .. Jeśli iPad dawałby mi większa niezawodność w działaniu, to może lepiej jego wybrać? Co byście zrobili na moim miejscu?

pzdr, geronimusek
Geronimusek

Apple w europie

Postprzez kumpicki » 12 Lis 2012, o 19:35

Mnie sama polityka i manipulacja swoimi wyznawcami odrzuca od firmy z jabłuszkiem :)
Amerykanie i Azjaci są bardziej podatni na manipulację, dlatego tak rozkochują się Jabłkach. Kupowanie dla szpanu? dla mody?
Co jakiś czas pojawia się w firmie w której pracuję kontrahent z iOESEM i prosi o wgranie oprogramowania, oczywiście dowiaduje się że nie ma takiej opcji, więc podsumowuje stwierdzeniem że na tym badziewiu nic nie może uruchomić z programów które zna i których potrzebuje.
Więc jeśli tablet ma zastąpić lapka wraz z aplikacjami pod Winde, to polecam Win8, jeśli bardziej webowe działania to Android, jeśli dla szpanu to oczywiście Apple :)
kumpicki

Windows w tabletach

Postprzez tmig » 16 Lis 2012, o 21:48

Witam :)

Mam pytanie.
Jak waszym zdaniem sprawia się Windows w tabletach ? Czy w ogóle ma w nich przyszłość ?

Pozdrawiam tmig
tmig

Winda taki sobie

Postprzez Geronimusek » 17 Lis 2012, o 23:50

Hej,
Z tego co wiem, to pierwsze opinie o Windowsie 8 w tabletach są średnie. System został sporo okrojony w stosunku do wersji "dorosłej", a mimo to dalej - jak podają - trochę muli. i przede wszystkim ma duże wymagania, jeśli chodzi o sprzęt.
Kto wie, czy na tabletach ze słabszymi parametrami, w ogóle ruszy Winda*?
Geronimusek

Windows w tyle

Postprzez Jan Bielski » 21 Lis 2012, o 14:57

No właśnie pisałem w innym wątku o Windowsie 8. To, że się średnio sprawdza, i że użytkownicy, którzy już testują tablety Surface i inne z windą 8 - mają problemy.
Przyznam szczerze, iż przez chwilę sam myślałem o kupnie Surface. No bo przecież jak człowiek używał ( i używa nadal) przez tyle lat systemu Windowsa w kolejnych odsłonach ( 95, 97, XP) , to gdzieś tam myśli czy by nie kupić kolejnego komputera ( tabletu) z tym systemem. :?:
Ale po tych doniesieniach prasowych, które do mnie dotarły, to już jest nieaktualne. Zresztą - jak już wspomniałem w odpowiednim dziale - kupiłem dwa tablety innej marki z innym systemem operacyjnym. :handshake:
Jan Bielski

Dziwna polityka, albo niemoc...

Postprzez Geronimusek » 21 Lis 2012, o 22:16

Też mnie jakoś tak zastanawia, to co prezentuje ostatnio Microsoft. Ktoś tutaj juz na forum wspomniał, iż każda korporacja, kazdy biznes potrzebuje lidera, nawet więcej potrzebuje wizjonera. Kogoś, kto by rozpoznawał, i kreował przyszłość w danej branży.
Coś mi się zdaje że obecny szef Microsoftu niejaki Steve Ballmer niestety kimś takim nie jest. Czytałem kilka artykułów i wywiadów z tym gościem. Dużo gada, obgaduje Apple i Androida - a sam nie ma specjalnie pomysłu na dalsza ekspansje giganta z Redmond. Z Microsoftu odchodzą najlepsi inżynierowie ( Sinofsky). To już chyba nie zadyszka , ale stan przedzawałowy ... :kibel:
Geronimusek

iOS

Postprzez bananiowy » 27 Mar 2013, o 16:48

Na tablet to tylko i wyłącznie iOS, przebija Androida i to bardzo. Jeżeli natomiast chodzi o PC to zawsze miałem tylko i wyłącznie Windowsa. Teraz część 7 cały czas używam i nie zawiodła mnie od 3 lat ani razu.
bananiowy

Czemu lepszy?

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 29 Mar 2013, o 09:33

Na tablet to tylko i wyłącznie iOS, przebija Androida i to bardzo

O tym, że iOS jest bardziej stabilny, to wiedzą wszyscy. Jednak zwróć uwagę na to, iż Android jest systemem "otwartym". Można go modyfikować, przyjmuje poprawki, szereg ludzi pisze na niego aplikacje. natomiast iOS jest hermetyczny.
Moim zdaniem Android jest bardziej rozwojowym systemem. Ja go używam, i nie mam żadnych zastrzeżeń. No może kilka małych by się znalazło, ale to tak, jak do każdego systemu operacyjnego...
Bardzo przydatną rzeczą jest etui do tabletu. Niemal każdy użytkownik tego potrzebuje, tylko nie każdy jest tego świadomy. Do pierwszego upadku tabletu!
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

racja

Postprzez bananiowy » 29 Mar 2013, o 13:56

Mi akurat te opcje, które wymieniłeś nie przeszkadzają. Wszystko zależy od naszych wymagań i tego czego potrzebujemy. Dla mnie akurat liczy się stabilność i niezawodność, a w tej kwestii bez wątpienia iOS wygrywa.
bananiowy

Następna

Wróć do Ogólnie o systemach operacyjnych

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość