Lenovo s8 50f zmiana SO

- jaki system warto mieć w tablecie, co polecacie, a co odradzacie?

Lenovo s8 50f zmiana SO

Postprzez WojtekW » 8 Cze 2015, o 17:13

Moja znajoma kupiła tablet Lenovo s8 50f. Niestety okazał się on niefortunny, mało "stabilny". System operacyjny Android dla znajomej jest zbyt lotny.
Ponieważ cena okazyjna tabletu nie była wysoka, uważam że jest możliwe wgranie Winowsa 8 lub Windowsa 8.1...
Mikroprocesor w tablecie jest produkcji Intela, a czytałem że to jest podstawą instalacji systemu Windows. Pytanie tylko jak to zrobić ? Czy Android wykryje DVD z płytą z systemem operacyjnym Windows 8.1... oczywiście za pomocą kabla USB OTG ?
Szukam po internecie i tam jest tylko zmiana ROMU, natomiast moje pytanie brzmi : czy można na tablet wgrać Winowsa 8.1 tak jak w komputerze wgrywa się np. Windows XP na dysk twardy ? :crazy:
Zmiana systmu operacyjnego ma być trwała, a nie w postaci "nakładki" na Androida.
Pamięć tableta wynosi 16 GB, ale znajoma chce tylko pisać na nim.
Dziękuję za odpowiedź i ew. linka podobnej zmiany systemu, bo takiego przypadku nie znalazłem.
WojtekW

Do: Lenovo s8 50f zmiana SO

Postprzez jacek111 » 9 Cze 2015, o 13:45

cięzko będzie. ewentualnie można zainstalować emulator jakiegoś starszego windowsa np. 98...

co znaczy, że system jest zbyt lotny? na androida jest przede wszystkim najwięcej aplikacji mobilnych, z reguły łatwych w użytkowaniu, dostosowanych do ekranu dotykowego, więc może parę tygodni przyzwyczajenia i znajoma nie będzie chciała wracać do windowsa ;)
jacek111

Wróć do Ogólnie o systemach operacyjnych

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość