Różnica pomiędzy tabletem, a smartfonem

- jaki system warto mieć w tablecie, co polecacie, a co odradzacie?

Różnica pomiędzy tabletem, a smartfonem

Postprzez Geronimusek » 12 Gru 2012, o 00:19

Cześć,
Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na wydaje się proste pytanie:
Czy są jakieś różnice w systemie operacyjnym Android, np. 4.0 ICS dla tabletu, a tym samym andkiem zrobionym dla smartfona? Czy też nie ma tutaj żadnych różnic?
Tak pytam z ciekawości. Bo tak naprawdę, jeśli mielibyśmy odpowiednio duży wyświetlacz na smartfonie ( a są takie) to nie musielibyśmy kupować tabletu.
Ja akurat mam tablet i jestem z niego naprawdę zadowolony. Za to komórkę mam zwykłą, stsrego typu.
Kto wie, może gdybym miał wcześniej smartfona, to juz bym tabletu nie kupował?
Proszę o odpowiedzi, tych którzy mają i jedno i drugie urządzenie.
dzięki :thankyou:
Geronimusek

Niewiele róznic

Postprzez Jan Bielski » 15 Gru 2012, o 00:57

@Geronimusek
Z tego co wiem, to nie ma chyba żadnych zasadniczych różnic pomiędzy androidem na tablet, a na smartfon.
Różnica polega na większym wyświetlaczu w tablecie i większej ilości gniazd w tablecie, np. slot mini HDMI w tablecie. Czegoś takiego nie ma w smartfonach, bo i nie potrzeba w rzeczy samej. Z kolei w telefonie z andkiem jest mocna antena, która pozwala dzwonić.
Tablety standardowo nie są wyposażone w moduł GSM, który by pozwalał na dzwonienie ( bardzo niewiele modeli).
Na smartfonie tez obejrzysz film, tyle że nie akurat juz takiego komfortu jak na powiedzmy 10 calowym tablecie - wiadomo :nazolwiu:
Gry możesz ściągać na tablet i smartfon takie same z Google Play. Np ale nie będziesz miał takiego komfortu grania na telefonie ze względu na mniejszą matrycę.
Jan Bielski

różnice

Postprzez karim10 » 14 Mar 2013, o 20:26

W systemach nie ma różnic.
Różnicą może być płynność działania, ale to wynika jedynie z specyfikacji technicznej tabletu/smartfona :)
Pozdrawiam
karim10

wyświetlacz

Postprzez bananiowy » 27 Mar 2013, o 16:42

Zasadniczą różnicą jest oczywiście wielkość wyświetlacza. Spostrzeżenie może niezbyt szokujące, ale tak jest ;) No i oczywiście komfort dzwonienia i wysyłania smsów ;)
bananiowy

Smartfon i tablet - różnice

Postprzez Paweł 'krzywy' Krzyworączka » 15 Mar 2014, o 14:27

Sam Android jest w zasadzie ten sam, choć producenci smartfonów częściej niż producenci tabletów robią modyfikacje oprogramowania, by było bardziej funkcjonalne i użyteczne.
A jeśli chodzi o wykorzystanie urządzenia, to różnic jest mnóstwo. Większość z nas woli mieć smartfona i tablet, jako dwa osobne urządzenia (np. ja). Są jednak i tacy, którym wystarcza telefon z dużym wyświetlaczem (minimum 4 cale), albo phablet, czyli urządzenie na pograniczu smarta i tabletki (ekran około 6 cali i moduł GSM do dzwonienia). Dlatego każdy indywidualnie musi się zastanowić: na co mnie stać, czego oczekuję, czego potrzebuję, co lubię. I wybrać najlepiej dla siebie.
Awatar użytkownika
Paweł 'krzywy' Krzyworączka
Administrator

Miejscowość: Zielonki k/ Krakowa

Do: Różnica pomiędzy tabletem, a smartfonem

Postprzez WojtekW » 8 Cze 2015, o 22:42

Smartfon to "mądry" telefon. W tablecie telefon "bywa", nazywany też Fonepad.
WojtekW

Postprzez sandflower » 8 Cze 2015, o 23:04

Androidy w tej samej wersji się nie różnią, ale duże różnice mogą być między nakładkami na androida, które dla danego modelu przygotowuje producent. Jest tam nieraz pełno różnych ,wodotrysków i innych bajerów.

http://www.studiosiedem.com.pl/index.php/gadzety-reklamowe
sandflower

Postprzez jacek111 » 9 Cze 2015, o 13:49

@wojtekW a nie phablet? (jakkolwiek głupio by to nie brzmiało). Bo fonepad to nazwa serii Asusa.
jacek111

Postprzez ASadowski » 10 Paź 2015, o 12:05

Systemy są te same i nie ma w nich różnicy. Jedyna różnica polega na sprzęcie, na którym system został zainstalowany.
ASadowski

Postprzez bolo1696 » 27 Lis 2015, o 16:33

To zależy do czego ci to wszystko potrzebne. Ja telefonu potrzebuje tylko do dzwonienia i pisania smsów i słuchania muzyki, tablet bardziej przydaje się do przeglądania internetu i maili. A do pracy najlepszym rozwiązaniem będzie laptop.
bolo1696

Następna

Wróć do Ogólnie o systemach operacyjnych

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość