Tablet lenovo s8-50l zmiana softu

- jaki system warto mieć w tablecie, co polecacie, a co odradzacie?

Tablet lenovo s8-50l zmiana softu

Postprzez skoczyi » 28 Kwi 2015, o 16:25

Witam mam lenovo s8-50l i zastanawiam się nad zmianą softu. Czy istnieje możliwość wgrania na mój tablet windowsa? i czy ma to sens? Czy wtedy tablet będzie leprzy? jeżeli polecacie taką zamianę to powiedzcie mi proszę jak to zrobić. Pozdrawiam Piotr
skoczyi

Do: Tablet lenovo s8-50l zmiana softu

Postprzez marcus » 28 Kwi 2015, o 21:57

powinno dać radę, a robisz to standardowo - ładujesz pliki instalacyjne na kartę, karta do telefonu, właczasz, wszystko czyścisz i instalujesz. Są instrykcje na Youtubie i kilku forach, więc łatwo znajdziesz.

Czy ma to sens? To zależy co chcesz osiągnąć. Windows zajmuje więcej miejsca niż czysty Android i jest bardziej obciążający. Jest też mniej aplikacji dedykowanych na urządzenia mobilne z windows niż na urządzenia z androidem. Z drugiej strony - na windzie możesz instalować wszystko to, co na kompie (a z trzeciej strony - nie wszystko da się wygodnie obsłużyć).
marcus

Postprzez skoczyi » 28 Kwi 2015, o 23:45

A czy taki rom z Windows jest w 100% legalny? Albo czy można kupić legalnego ?
skoczyi

Postprzez LocutusBorg » 29 Kwi 2015, o 00:08

Jak kupisz oryginał, to... masz oryginał :)
Każdy "rom" Windows (chociaż tutaj pojęcie "rom" jest błędne, Ty po prostu robisz instalkę systemu), jeżeli nie masz oryginalnego klucza, jest piratem.
Nowe laptopy i tablety, które mają system Windows 8/8.1, maja klucz zaszyty w biosie (chipie) i nie ma dlatego numerków do wklepywania. Twój tablet, jako oryginalnie posiadający Androida, nie ma klucza w chipie... Więc jak chcesz na 100% legalny, musisz zakupić licencję, taką z naklejką :)
Oczywiście możesz sobie potestować przez 30 dni, zanim będziesz zmuszony do aktywacji systemu, czy w ogole Ci sie to podoba.

Powyżej podałem jak ma się sprawa z legalnością. Każdy ściągnięty z netu, z jakimiś pigułami do obejścia aktywacji legalnym nie będzie ;)
LocutusBorg

Postprzez skoczyi » 29 Kwi 2015, o 11:42

Dziękuję.
skoczyi

Postprzez skoczyi » 29 Kwi 2015, o 11:49

A czy jestem w stanie zainstalować na tablecie Elementary OS Luna? Jest to linux oparty na ubuntu i np jednocześnie mieć dwa systemy androida i linuxa. jest to wykonalne?
skoczyi

Postprzez GrimPiece » 29 Kwi 2015, o 16:07

Niektórzy instalują po 2 systemy i są nieliczne modele fabrycznie w z windowsem i androidem - więc najprawdopodobniej jest to wykonalne, ale sam się tak nie bawiłem, wiec dokładniej nie powiem.
GrimPiece

Wróć do Ogólnie o systemach operacyjnych

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości