wersja Androida - czy to ważne? jak zaktualizować?

- jaki system warto mieć w tablecie, co polecacie, a co odradzacie?

Postprzez Darek Pe » 9 Kwi 2014, o 19:09

Witam, czy wybierając tablet warto zwracać uwagę na wersję systemu Android? ewentualnie jakiegoś innego systemu? Czy jeśli podoba mi się tablet, który ma Adroida w wersji 2.3 to powinienem rezygnować i koniecznie szukać takiego, co ma co najmniej wersję 4? Lub czy da się zaktualizować oprogramowanie i czy na każdym tablecie?
Darek Pe

Postprzez jacek111 » 16 Kwi 2014, o 22:57

jasne że da się zaktualizować, ale nie wszyscy producenci wypuszczają aktualizacje na bieżaco. Zawsze możesz próbować samemu wgrać nowego androida - niekoniecznie przygotowanego do konkretnej wersji tabletu. Często nawet taka aktualizacja wychodzi na dobre, ale też trzeba uważać, bo zdarza się, że potem coś się wiesza, nie chce uruchomić itp...
jacek111

wersja Androida - czy to ważne? jak zaktualizować? - konkret

Postprzez Geronimusek » 25 Kwi 2014, o 22:02

A macie może jakiś poradnik / instruktaż na w/w temat ? Raz już aktualizowałem Androida na swoim tablecie ze strony producenta i dałem radę.
Ale jak to zrobić chcący samemu, bez ściągi od producenta...? Ma ktoś jakiś ciekawy materiał / zrzuty ekranu najlepiej?
Geronimusek

Postprzez jacek111 » 26 Kwi 2014, o 16:09

Trochę jest tych poradników w necie, ładnie jest wszystko napisane na przykład tutaj:
http://wirtualny-wojownik.pl/jak-zakuta ... -androida/

albo też tutaj:
http://www.dobreprogramy.pl/skrzypek/Ak ... 51244.html

Radzę przeczytać dokładnie te i podobne artykuły przed aktualizacją i zwrócić uwagę zwłąszcza na środki ostrożności. Niby nie tak łatwo załatwić sprzęt na amen, ale po co niepotrzebnie tracić dane albo niestabilność systemu itp.
jacek111

Re: wersja Androida - czy to ważne? jak zaktualizować?

Postprzez darekbaranski12 » 3 Lip 2014, o 14:54

jacek111 napisał(a):Trochę jest tych poradników w necie, ładnie jest wszystko napisane na przykład tutaj:
http://wirtualny-wojownik.pl/jak-zakuta ... -androida/

albo też tutaj:
http://www.dobreprogramy.pl/skrzypek/Ak ... 51244.html

Radzę przeczytać dokładnie te i podobne artykuły przed aktualizacją i zwrócić uwagę zwłąszcza na środki ostrożności. Niby nie tak łatwo załatwić sprzęt na amen, ale po co niepotrzebnie tracić dane albo niestabilność systemu itp.

Dzięki, bardzo pomocne linki.
darekbaranski12

Do: wersja Androida - czy to ważne? jak zaktualizować?

Postprzez GrimPiece » 24 Kwi 2015, o 19:24

Jedno to wersja w sensie aktualizacji, a inna rzecz to wybór konkretnego romu - jeśli ktoś kupuje tani tablet, to często system jest - mówiąc najogólniej - słąbo dostosowany do sprzętu i tablet nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału. Zdarza się, że po instalacji custom romu nagle sprzęt dostaje kopa i działa 2 razy płynniej niż wcześniej. Także właścicielom tabletów Kiano, GoClever, Modecom itp polecam również poczytać o alternatywnych romach.
GrimPiece

Postprzez Rufus » 23 Lip 2015, o 15:28

Na pewno warto aktualizować system. Przekonałem sie po tym jak ostatnio zaktualizowałem w końcu system na najnowszego Androida. Wcześniej dość często tablet mi się zawieszał, a teraz śmiga aż miło :D
Awatar użytkownika
Rufus

Postprzez GrimPiece » 23 Lip 2015, o 18:22

@Rufus, tak tez znam takie przypadki, gdy GoClever zamulał, bo miał słabo zoptymalizowany system. A po wgraniu nowszej wersji zaczął naprawdę dawać radę - z tym, że tu był w ogóle inny rom wgrywany. Ale aktualizacja tez może tyle dać, zwłaszcza, jeśli mowa o jakiemś archainczym gingerbreadzie (tak tak, to możliwe, sam do niedawna miałem na telefonie).
GrimPiece

Postprzez lunatyczka » 29 Lis 2015, o 21:52

Nie znam sie zupelnie na bazach danych archiwizacji itp a przydało by sie zrobić porządek na tablecie. Popytam ludzi z Lenovo Techzone bo już wiele razy tam zaglądałam i prosiłam o pomoc. Są konkretni i tłumaczą krok po kroku jak coś zrobić. Nie jestem informatykiem i musze sobie jakoś z problemami radzić. A nie chce tableta oddawać komuś do zrobienia bo jest mi potrzebny na co dzień.
lunatyczka

Wróć do Ogólnie o systemach operacyjnych

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość