galaxy tab4

- co Cię zachwyciło w kupionym sprzęcie, a co Cię zawiodło?

galaxy tab4

Postprzez 1papilionm9 » 23 Cze 2014, o 07:50

Kupilem samsung galaxy tab 4 7" i mam wrażenie ze te 700 zl wydane na niego to porażka.
Ma 1gb ramu wyświetlacz tft c nie ips do tego procesor tylko 1.2 powiecie szczeze to byl fatalny wybór w tej cenie czyli 700zl i co z jego wydajnością bedzie??
1papilionm9

galaxy tab4

Postprzez marcus » 23 Cze 2014, o 22:48

to ile Ty kupiłeś tych tabletów?
marcus

Re: galaxy tab4

Postprzez 1papilionm9 » 24 Cze 2014, o 06:45

2 ale ten samsung mnie martwi bo venue chodzi super
1papilionm9

galaxy tab4

Postprzez GrimPiece » 24 Cze 2014, o 18:12

galaxy tab 4 to nowy table,t wiec trudno na razie o wiele opinii czy jego testów, więc zakup trochę ryzykowny. Tyle, ze to jednak Samsung, a wiele osób jest zadowolony z taba 3 oraz 4. Po samej specyfikacji to trudno tak do końca wnioskować czy tablet jest ok czy nie. Panel IPS - na pewno lepiej mieć, ale są na rynku i tablety z kiepskim IPS-em i takie z dobrym TFT, 1GB RAM to nie tak mało w tej cenie, procesor 1,2 GHz dual-core to też nie musi być malo - czasem takie chodzą lepsze niż quadro, które są szybsze na papierze.

Ale co - testowałeś na nim rózne aplikacje i chodzą kiepsko? obraz jest słaby? wydajnosci to mu niestety raczej nie poprawisz - chyba, że chces się bawić w rootowanie itp. ale wtedy możesz stracić gwarancję (choć nie zawsze).
GrimPiece

galaxy tab4

Postprzez 1papilionm9 » 26 Cze 2014, o 18:23

Galaxy tab 4 model ten nie robi szału. Do Venue dużo mu brakuje przede wszystkim brak mu płynności działania otwierając 2/3 zakładki z obfita ilością obrazków zaczyna się wieszać do tego grafika matrycy tft tez nie powala, o grach na tym tablecie można zapomnieć. Nadaje się co najwyżej do przeglądania internetu i to nie zawsze płynnie. Jak dla mnie te 700zl które wydałem są wyrzucone w błoto porównując do dell Venue jest słaby. Może gdyby było 2 ramy byłoby lepiej a tak został mi niedosyt i rozczarowanie
1papilionm9

galaxy tab4

Postprzez marcus » 27 Cze 2014, o 16:21

dzięki za info, własnie zastanawiałem się czy warto go polecać... choc nie zazdroszczę nieudanego zakupu. Przyznam, że spodziewałbym się po tabie 4 znaaaaaacznie więcej, zwłaszcza, ze znam wiele osób, które mają taba 3 albo 2 i są całkiem zadowoleni. Poza tym póki jest na gwarancji to może go upchniesz po jakiejś korzystnej cenie na Allegro? nowy model. to pewnie chętni się znajdą.
marcus

Re: galaxy tab4

Postprzez 1papilionm9 » 28 Cze 2014, o 06:25

Do tego zamiast 1.5gb ramu na 1.1:/ tak samo procesor zawyżyli w zdążyzistości na kolo 1ghz
1papilionm9

galaxy tab4

Postprzez marcus » 28 Cze 2014, o 17:45

skąd takie wnioski, ze ma mniej? W jaki sposób to sprawdzałeś?

tak czy inaczej po tych opiniach to zaczynam się coraz bardziej przekonywać, że Samsung to czasem faktycznie Szajsung...
marcus

Do: galaxy tab4

Postprzez marput » 23 Lis 2014, o 15:55

Witam, jest to mój 1 pot kupiłem parę dni temu galaxy taba 4 LTE służy mi jako telefon i też narzędzie zastępujące komputer nie mogę na niego złego słowa powiedzieć dałem za niego 899 brutto po odliczeniu vatu ok 730zł nie chciałem gołego androida który wygląda jak cyanogen mod

Po wywaleniu touchwiza animacji niepotrzebnych syfiastych aplikacji ma po wyczyszczeniu zajęte ok 650mb ramu z 1.26gb do dyspozycji

tablet w antutu wyciąga prawie 20tyś także tak jak moja s3 LTE wyglądowo tylnia klapka jest super bateria trzyma 2 dni użytkowania w ciągu dwóch dni ekran świecił 11h grałem oglądałem filmiki przez jeden dzień a drugi dzień przeleżał i zostało jeszcze ok 10%

podsumowując:
jedyna wada to aparat który nie robi fotek takich jak s3 lecz ujdzie. jakość rozmów ok LTE śmiga ładnie polecam!

JEST TO WERSJA LTE KTÓRA Z TEGO CO WIEM MA LEPSZY PROCEK I WIĘCEJ RAMU ;)
marput

Do: galaxy tab4

Postprzez jacek111 » 25 Lis 2014, o 23:24

Wygląda dobrze, zwłaszcza jeśli faktycznie jest wydajniejszy niż opcja bez LTE ( o której chodzą słuchy, ze mogła by więcej wyciągać, choć nie pamiętam dokładnych wyników antutu).

A Twoja wersja ma OTG? A jesli tak, to działa to poprawnie (np. z hubami, jeśli korzystasz z takich rzeczy)?

Moim zdaniem Galaxy Tab 4 są generalnie ok, choć zastanawiam się ,czy niedługo nie będzie wątków z przypałami odnośnie baterii - z galaxy tabem 3 było kilka takich.
jacek111

Następna

Wróć do Masz tablet? kupiłeś tablet? - pochwal się!

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość