Mistral Traveler II GPS DVB-T

- co Cię zachwyciło w kupionym sprzęcie, a co Cię zawiodło?

Mistral Traveler II GPS DVB-T

Postprzez majk23 » 21 Mar 2013, o 14:03

Ja za to kupiłem ok 1,5 miesiąca temu Mistral Travelera do używania głównie w samochodzie. Wymagania przed zakupem były dosyć jasne, miał to być tablet z funkcją telewizji, do którego można podłączyć zewnętrzną antenkę, przedział cenowy do 550zł.

Generalnie jak prześledzić rynek nie ma specjalnie wyboru. Produceni Ferguson czy Mistral oferują to samo rozwiązanie, na procesorze TCC8925, procesor bez problemu dekoduje sygnał dvb oraz współpracuje modułem GPS. Mając do wyboru Mistrala Travelera II a Ferguson S3, wybrałem tego I ze względu na ilość pamięci flash 8GB, ferguson w wersji S3 to 4GB. Wygląda on tak
http://www.mistral-rtv.pl/mistral-traveler-ii-8gb-z-gps-i-dvb-t-p68.html

Sam tablecik z Mistrala to ładna, smukła konstrukcja, dobrze spasowana. Telewizję można odbierać z antenki teleskopowej wysuwanej z rogu obudowy, jednak udaje się to najczęściej na zewnątrz, nie w pomieszczeniach chociaż zależy od miejsca. Do samochodu najlepiej zastosowań antenę ze wzmocnieniem, ja mam zwykłą dookólną i działa jak trzeba nawet w czasie jazdy.

Wadą jest obudowa, która zbiera odciski palców, ale generalnie nie jest to duży problem. Internet ten tablet obsługuje z modemem 3g zewnętrznym. Mam Huawei E3131 i działa z AERO2.

Tablecik prezentuje się tak, przepraszam za taką sobie jakość zdjęć:
Image
Image
Image

W skali od 0-5, daję mu 4. Pozdro :mrgreen:
majk23

niezły model

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 21 Mar 2013, o 22:40

Cześć,
Fajnie zaprezentowałeś swój tablet. Ni mniej ni więcej, tylko zachęciłeś do kupna tego urządzenia :)
Napisałeś tez to, co jest niemałym problemem także u innych posiadających tablety z DVB-t. Chodzi o telewizję, która ciężko jest odebrać. Powiem więcej nawet - w niektórych tabletach DVB=t to jest tylko fikcja ! Ludzie kupują sprzęt w konkretnym celu, a tutaj nici z telewizji. :nazolwiu:
Bardzo przydatną rzeczą jest etui do tabletu. Niemal każdy użytkownik tego potrzebuje, tylko nie każdy jest tego świadomy. Do pierwszego upadku tabletu!
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Tez mam ten model

Postprzez Kosma_29 » 8 Kwi 2013, o 10:06

Podobnie jak majk23 również zakupiłem tablet mistrala i mam podobne spostrzeżenia jak on. Generalnie jestem zadowolony. W moim rejonie , a podróżuje głównie po lubuskim, zachodniopomorskim i Wielkopolsce telewizja naziemna działa w porządku , oczywiście są czasami przerwy gdyż sygnał podawany jest z rożnym natężeniem ale jak napisałem już wcześniej, jest dobrze :) Co do obudowy to muszę przyznać nie zwróciłem na nią uwagi ale teraz się przyjrzę :lol: jak do tej pory tablecie działa fajnie a dla mnie istotna jest tez nawigacja z aktualnymi mapami a te wgrane są dobre i głos lektora nie drażni ... wiecie co mam na myśli ?!
Kosma_29

Wróć do Masz tablet? kupiłeś tablet? - pochwal się!

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości