Tablet Lark FreeMe x2 , otwarłem obudowe i zdarłem naklejke.

- co Cię zachwyciło w kupionym sprzęcie, a co Cię zawiodło?

Postprzez TheTreviPl » 10 Sty 2014, o 22:00

Witam posiadam Tablet Lark FreeMe x2, o kupieniu i otwarciu tablet działał przez 5 minut normalnie po czym padł dotyk , żadnym sposobem go nie ożywiłem , i weszłem na forum co może być przyczyną , niedociśnięta klapka w środu , no więc otwarłem tablet , tylną klapkę i BUM ! , rozdarłem naklejkę/zaślepkę , i teraz nw czy mogę go oddać do gwarancji , i myślę o odesłaniu go do sprzedawcy. Czy sprzedawca widząc rozdartą zaślepkę może go spowrotem odesłać ? Jeśli tak to czy u np kogoś kto zna się na tabletach mógłby go naprawić sam ?
TheTreviPl

Postprzez jacek111 » 9 Mar 2014, o 22:23

Co do gwarancji to niestety na 99% właśnie stała się nieważna. Aczkolwiek mimo wszystko warto skontaktować się z serwisem, czasem zdarza się, że producenci w ramach budowania dobrego wizerunku uznają takie rzeczy. Jeśli będziesz miał trochę szczęscia być może uda się go naprawić "na gwarancji". Co do technicznej strony zagadnienia, to niestety nic mi nie wiadomo na temat naprawiania takiej awarii.
jacek111

Postprzez karolmeduza » 10 Mar 2014, o 21:35

Uszkodziłeś plombę, bardzo niemądre. Małe szanse na zachowanie gwarancji, jest jeszcze możliwość że naprawią odpłatnie.
karolmeduza

Postprzez Raffii » 12 Mar 2014, o 00:03

Próba kontaktu z serwisem Larka może być bardzo kłopotliwa :) Niestety takich rzeczy nie powinno się robić. Jeśli tablet jest na gwarancji to nie powinniśmy zaglądać do środka. Możesz spróbować odesłać tablet do serwisu, ale ryzykujesz, że obciążą Cię kosztami ekspertyzy wymiany itd. W zasadzie teraz już nic nie tracisz skoro dotyk Ci nie działa. Jak otwierałeś to mogłeś sprawdzić czy taśma od digitizera się nie odpięła.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Raffii

Kiedy gwarancja?

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 12 Mar 2014, o 00:05

W takich wypadkach jak powyżej opisany, lepiej nic nie robić. To znaczy od razu odesłać do serwisu i czekać na naprawę.
A jeśli już ktoś "czuje się na siłach" poszperać w środku tabletu, to robi to na własną odpowiedzialność. Serwisy techniczne firm niestety raczej tylko czekają na to, żeby móc się do czegoś przyczepić i nie naprawiać w ramach gwarancji.
Ja bym nie liczył na odpłatną naprawę :(
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Wróć do Masz tablet? kupiłeś tablet? - pochwal się!

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yahoo [Bot] oraz 1 gość