Tablet/Netbook Asus Transformer T100 + 500gb

- co Cię zachwyciło w kupionym sprzęcie, a co Cię zawiodło?

Postprzez kombajnik » 12 Mar 2014, o 03:31

Witam,

Do rzeczy. Kupiłem jakieś 3 tyg temu Asus Transformer T100 z dyskiem 500gb w stacji dokującej. Ogólne moje spostrzeżenia napisane na szybko. Jak na swoją cenę i funkcjonalność netbook chodzi szybko. Używam go do takich rzeczy jak: youtube, winscp, putty, przeglądarka, teamviewer, pobieranie plikow. Pracuje się na nim w miare wygodnie (mały ekran) jednak czasami podpinam go do monitora 21cali (dokupiłem sobie przejsciówkę microHDMI -> HDMI). Oprócz tego dokupiłem sobie jeszcze rozdzielacz portów USB bo jest tylko 1. Co do baterii - jest OK. Jakiś tydzień temu posłużył mi jako nawigacja (kupiłem kiedyś jeszcze do starego netbooka zewnętrzny odbiornik GPS). Sprawuje się ekstra, z wgraną AutoMapą lub gMaps netbook trzymał ~11godzin co jest fajnym wynikiem według mnie.
Trzy rzeczy które mnie drażnią to:
•touchpad (czasem dziala jakby niemógł, chyba że to wada mojego?)
•luz ekranu po wpięciu w stację dokującą :/
•po lewej stronie guzik pełniący funkcję guzika "windows" (zaraz pod +/- volume) TRZESZCZY podczas wciskania !!

Podsumowując - za tą kasę (dałem 1500zł za używkę kilkunastodniową) i taka funkcjonalność (i bebechy) jakie dostajemy jest w 100% ok.

POLECAM
kombajnik

Postprzez Marcin Bąbelek » 12 Mar 2014, o 23:22

Dzięki wielkie za opis! wiele osób jest zainteresowanych tym - jakby nie było popularnym - modelem, wiec Twoje wrażenia z użytkowania są bardzo pomocne. A co do meritum - to z tego co piszesz, to faktycznie za taką kasę Transformem T100 wydaje się faktycznie świetną opcją. Z tym trzeszczeniem to zapewne nie jest bardzo uciążliwa wada, ale fakt, że taka marka jak Asus powinna zadbać o to, by takie mankamenty się nie pojawiały.

Jedno pytanie odnośnie ekranu dotykowego: to że kiepsko działa tzn. z opóźnieniem czy w ogóle nie łapie dotyku? jest tak może podczas ładowania czy tak po prostu od czasu do czasu "zamula" w ten sposób?
Marcin Bąbelek

Postprzez GrimPiece » 14 Mar 2014, o 21:10

O, świetnie, właśnie kumpel się zastanawiał czy kupić tego transformera czy yogę od Lenovo. Więc takie komentarze są na wagę złota - opisów produktów raczej nie ma co czytać, a testy na blogach są często robione w jeden, dwa dni, co wyklucza zauważanie wad, które wychodzą po dłuższym czasie. W każdym razie z tego co piszesz to minusy faktycznie nie są wielkie, mam tylko nadzierję, że ten ekran nie jest jakos szczególnie problematyczny.
GrimPiece

Postprzez kombajnik » 19 Mar 2014, o 02:13

Co do ekranu jakoś specjalnie nie zauważyłem z nim problemów, czasem po prostu sobie nie trafiam palcem w rzecz którą chce trafić (jeśli nie przybliżę ekranu palcami). Jeszcze problem który u mnie występuje to już wcześniej wyczytany przeze mnie w necie problem z opcją uśpienia z podłączoną stacją dokującą - ssa baterie bardzo szybko do dna. Ostatnio mi wyskoczyły jakieś aktualizacje od asusa dla transformersa, było ich 7 zaktualizowałem, ciekawe czy ten problem zniknie, czy to raczej problem sprzętowy.

ps. co do ekranu jeszcze, raz sie spotkalem z taka opinia uzytkownika ze czul jak sie caly ekran ugina pod jego palcem, ja tu takiej rzeczy nie zaobserwowałem

Muszę też wyczytać jaką maksymalną karte pamięci obsługuje tablet (32 czy 64gb) i dokupić, bo jednak przy win8 i kilku naprawde podstawowych programach trzeba się pilnować z miejscem na dysku C:
kombajnik

Postprzez felis » 10 Kwi 2014, o 19:56

Też mam ten tablet, konkretnie model Asus T100TA.
Bez problemu obsługuje mi kartę 64GB Sandisk Ultra.
Zauważyłem również problem ze zużywaniem baterii w stanie uśpienia ze stacją dokująca. Mam wszelkie poprawki więc ich instalacja raczej nic nie daje. Nie testowałem dokładnie, bo zamykam system jak jest podłączony do klawiatury.
Jeszcze jedna mała wada to gniazdo karty microSD. Nie ma żadnej klapki i karta tak trochę wystaje. Mam też Samsunga TabPro 10.1 i karta ma klapkę. W ogóle Samsung jest tak jakby trochę lepiej wykonany. Tylko co z tego. Na plus Asusa, jest cena ze stacją dokująca i dyskiem, a nade wszystko system Windows 8.1. Dużo złych słów powiedziałem nieraz o Windows, szczególnie gdy lata temu musiałem przejść na niego z SCO Unixa, ale widać trzeba było zobaczyć tablet z androidem by zrozumieć jak beznadziejne może być oprogramowanie.
Dla tego jeżeli ktoś się zastanawia czy kupić Asusa czy może coś z androidem , a potrzebuje tabletu do czegoś więcej niż czytanie prostych stron internetowych to nie ma nad czym myśleć. Android do konkretnej pracy jest całkowitą porażką.
Pozdrawiam
felis

Postprzez GrimPiece » 11 Kwi 2014, o 21:57

No Android może nie jest najlepszy gdy chodzi o pracę biurową w dłuższej perspektywie, ale sporo jest ciekawych, użytecznych apek, które świetnie działają - od rozszerzonej rzeczywistości, poprzez programy muzyczne, nawigacyjne, od groma fajnych gierek... No ale może jak kiedys poużywam dłużej tabletu z Windowsem to zmienię zdanie. Na razie myślę, żę Andek jest spoko.
GrimPiece

Postprzez jacek111 » 11 Kwi 2014, o 22:15

ja się zgadzam, że windows 8.1 jest sto razy lepszą opcją do "poważnych" zastosowań niż Android i to, że transformer pod nim chodzi to zdecydowanie zaleta tego tabletu. W połaczeniu ze stacją dokującą i dyskiem robi się całkiem fajna stacja robocza. Szkoda tylko, że z tą baterią są problemy...
jacek111

Re: Tablet/Netbook Asus Transformer T100 + 500gb

Postprzez felis » 11 Kwi 2014, o 22:49

jacek111 napisał(a):Szkoda tylko, że z tą baterią są problemy...

To nie ten watek więc, nie będę rozwijał tematu android kontra Windows. Swoje zdanie już napisałem i jest poparte korzystanie z obu tych systemów w tabletach.
Co do baterii, to jeszcze jak znajdę czas sprawdzę o ile więcej zużywa prądu w uśpieniu po dołączeniu stacji dokującej. W każdym razie bez niej pracuje całkiem normalnie i długo. Ideałem byłaby stacja dokująca z HDD i dodatkowym akumulatorem, ale to pewnie w kolejnej wersji.
Biorąc jednak wszelkie za i przeciw uważam, że ten Asus wart jest swojej ceny choć osobiście wolałbym zapłacić więcej, mieć tą drugą baterię, wbudowany modem 3G i ciut lepsze wykonanie.
felis

Postprzez madziarka » 11 Maj 2014, o 19:40

ja nie mam czym się chwalić, wcisnęli mi Alcatela...i tak go nie używam bo ma ekran pęknięty brrrr....
madziarka

Wróć do Masz tablet? kupiłeś tablet? - pochwal się!

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość