Etiu z filcu

- warto zaopatrzyć się w pokrowiec, bo tablet może czasami upaść; co wybrać? co polecacie?

Etiu z filcu

Postprzez Alexy » 9 Maj 2014, o 15:22

Zastanawiam się nad zakupem etui z filcu, wprawdzie na ultrabooka, ale może ktoś z Was testował na tablecie? Jak to się używa? Kolega ma torbę, to trochę zmechacona. Co myślicie?
Alexy

Etiu z filcu

Postprzez marcus » 10 Maj 2014, o 15:10

Moim zdaniem o niebo lepsze są skórzane - najlepiej jeszcze takie w formie "ksiązki" i z magnesowymi zaczepami. Wyglądają mega elegancko i z czasem nie tracą uroku. Filcowe kiedyś przeglądałem, ale szczerze mowiąc średnio mi ta estetyka odpowiada - choć to już kwestia oczywiscie. Skóra też (albo coś skóropodobnego) tez się dobrze sprawdza jako materiał ochronny. NIe wiem jak tam z filcem to wygląda.
marcus

Etiu z filcu

Postprzez jakubgrabowski » 11 Cze 2014, o 18:16

Zgadzam się, skórzane z zaczepami są lepsze.
jakubgrabowski

Etiu z filcu

Postprzez jacek111 » 11 Cze 2014, o 20:42

właściwie to nie są to stricte skózane, tylko wykonane z tzw. eko-skóry, czyli materiałów skórpodobonych. takie robione z prawdziwej skóry pewnie byłyby znacznie drożnie. nie zmienai to faktu, ze się zgadzam i faktycznie te skórzane wyglądają świetnie i myślę, że warto na nie stawiać w pierwszej kolejności.

Co do filcu to widziałem takie na Allegro i były chyba nawet ręcznie robione... też fajny patent ale raczej wtedy, jak się stawia przede wszytstkim na oryginalnośc. Jak na sprawdzone rozwiązanie to etui ksiązkowe z eko-skóry.
jacek111

Etiu z filcu -średni pomysł

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 11 Cze 2014, o 22:31

Biorąc pod uwagę, że takie etui ma za zadanie chronić nasz tablet czasem nawet przez upadkiem, to trzeba chwilę pomyśleć. Zastanowić się, czy faktycznie filc ochroni wystarczająco. Jest miękki i może nie zamortyzować upadku ze stołu na przykład.
Etui skórzane ( eko-skóra) jest przede wszystkim twardsze i przez to wytrzymać może dużo. Piszę, to nie z teorii, ale z własnej praktyki :)
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Wróć do Pokrowce, etui

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość