Etui.

- warto zaopatrzyć się w pokrowiec, bo tablet może czasami upaść; co wybrać? co polecacie?

Etui.

Postprzez aga000 » 3 Sty 2014, o 00:05

Kupiłam sobie tablet Samsung tab 3, 7 cali. Mam pytanie, był trochę drogi i nie chcę żeby mi się szybko zepsuł, dlatego poszukuje etui. Czy możecie mi poradzić jakie wybrać? Lepiej takie z klawiaturą czy może takie jak do telefonów zamszowe lub skórzane. Chodzi o to żeby jak spadnie mi na ziemię, żeby od razu wyświetlacz nie pękł itp. Jeśli możecie dodajcie zdjęcia lub linki. Dziękuje :D
aga000

Etui.

Postprzez alimyc » 26 Lut 2014, o 19:08

polecam taki wykonane ze skóry ekologicznej, Futerał od wewnątrz wyścielony mikrofibrą.Obudowa chroni zarówno tył jak i przód przez zarysowaniami.
W razie potrzeby zmienia się w podstawkę- utrzymując tablet pod wygodnym dla Ciebie kątem!
Pokrowiec posiada wycięcia w miejscach złącz tabletu, dzięki czemu nie musisz wyjmować urządzenia z etui do ładowania, czy słuchania muzyki na słuchawkach. koszt ok 50 zł w kupisz w kazdym sklepie z akcesoriami telefonicznymi.
alimyc

Etui.

Postprzez jacek111 » 27 Lut 2014, o 01:16

+1 dla rozwiązania takiego, jak proponuje alimyc. Tu zresztą masz całą gamę etui tego typu http://tabletoid.pl/akcesoria-do-tabletu
To są pokrowce uniwersalne, ale powinny pasować do Twojego taba, bo można je częsciowo regulować:) Sam korzystam z podobnego i jestem bardzo zadowolony.

Dodam jeszcze, że wiele zależy też od tego, jak chcesz użytkować tablet. Jeśli będziesz go używać głównie w domu, to kupowanie takiego zamykanego etui a'la książka nie ma sensu, bo po co nosić urządzenie non stop w czymś co dodaje mu trochę wagi? Taki pokrowiec jest idealny, jeśli często wychodzisz z tabletem, daje solidną ochronę. Jeśli tabletowi grozi tylko upadek na dywan w domu, to wystarczą np. tzw. plecki. To samo dotyczy klawiatury - ja uważam, że etui z klawiaturą jest bardzo wygodnym i przydatnym rozwiązaniem, ale też nie ukrywam, że piszę dużo dłuższych tesktów. Jeśli ograniczasz się do przeglądania neta, to klawiatura w euti nie będzie Ci potrzebna.
jacek111

Etui.

Postprzez GrimPiece » 27 Lut 2014, o 01:42

@aga000 co maszy na myśli mówiac o etui takim jak do telefonu? W sensie, że takie wsuwane, które trzeba otworzyć i wyciągnąc urządzenie, żeby z niego korzystać? Do tabletów takie też istnieją, ale mają tę wadę, że nie zrobisz sobie z nich podstawki. Tak jak pisała alimyc, opcja z podstawką jest bardzo wygodna. Nie trzeba cały czas trzymać "deski" ani garbić się nad nią jak leży na płask;) No i film można sobie wygodnie obejrzeć.
GrimPiece

Pokrowiec na tablet - dla ochrony i wygody

Postprzez Paweł 'krzywy' Krzyworączka » 19 Mar 2014, o 20:50

jacek111 napisał(a): Jeśli będziesz go używać głównie w domu, to kupowanie takiego zamykanego etui a'la książka nie ma sensu, bo po co nosić urządzenie non stop w czymś co dodaje mu trochę wagi? Taki pokrowiec jest idealny, jeśli często wychodzisz z tabletem, daje solidną ochronę. Jeśli tabletowi grozi tylko upadek na dywan w domu, to wystarczą np. tzw. plecki.

Ja mam inne zdanie w tym temacie. Etui książkowe ma w zasadzie same zalety - także w domu świetnie się sprawdza. Zauważ, że takie pokrowce mają najczęściej w sobie zintegrowaną podstawkę. Czyli kładziesz na stole, podpierasz i np. oglądasz film, czy rozmawiasz przez Skype z użyciem kamery - same "plecki" nie dają takich możliwości.
Poza tym, zdecydowana większość awarii tabletów spowodowanej upadkiem zdarza się w domu. Wydaje się, że "upadek na dywan to nic takiego". To fikcja: gdy tablet bez pokrowca wypadnie nam z rąk, najczęściej matryca idzie do piachu. Im większa matryca, tym większe ryzyko uszkodzenia przy upadku - bo i cięższy tablet, i większa powierzchnia matrycy.
Awatar użytkownika
Paweł 'krzywy' Krzyworączka
Administrator

Miejscowość: Zielonki k/ Krakowa

Etui.

Postprzez sympatyczny1 » 19 Maj 2014, o 10:57

ja również polecam ze skóry ekologicznej dlatego że jest o wiele lepszy i sie wolniej psuje
sympatyczny1

Etui.

Postprzez jacek111 » 22 Maj 2014, o 17:09

dobra skóra nawet po długim czasie wygląda dobrze, a niektórzy uważają, że i lepiej niż na początku. niektóre skóropodobne tworzywa też moim zdaniem właśnie tak się zachowują.
jacek111

Wróć do Pokrowce, etui

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] oraz 1 gość