Polskie tablety - warto kupować?

- czy polskie tablety to fikcja? czy polskie firmy produkujące tablety są coś warte? dyskusja trwa

Postprzez marcus » 25 Cze 2014, o 19:40

Witam, co sądzicie o kupowaniu polskich tabletów? Kiano, GoCleverów czy Pentagramow itp jest całkiem sporo, szkoda tylko, że nie ma żadnej marki polskiej pokroju Asusa, Della czy Acera... Słowem, same budżetowce. Niektórzy uważają, że lepiej kupować polskie niż "chińskie" (choć polskie też są w większosci produkowane, a własciwie kupowane w Chinach) na zasadzie wspierania krajowych marek. Ja nie jestem przekonany do tego argumentu, za to widzę taki plus, ze tablet będzie serwisowany w Polsce, a więc teoretycznie powinno pójśc nieco szybciej i łatwiej niż z innymi budżetowcami. W praktyce jednak róznie bywa...

A Wy co myślicie o kupowaniu tabletów polskich marek? Widzicie jakieś konkretne za i przeciw?
marcus

Postprzez jacek111 » 28 Cze 2014, o 18:06

no wiesz, czasem jakiś w miarę sensowny GoClever czy Pentagram się trafi. Chociaż takiego z dobrą baterią, zasięgiem wifi i wydajnością nie tylko na papierze to ze świcą szukać. No niestety do Amerykanów, Koreańczyków czy Tajwańczyków to nam jeszcze daleko...

Ja jednak wolę postawić na polski tablet zamiast choćby Shiru. Serwis wprawdzie kijowy tu i tu... O GoCleverze to się można np. sporo negatywów naczytać, zresztą chyba z Kiano nie jest lepiej. Nie wiem jak tam Pentagram czy Overmax. Tyle, że z Shiru też się napocisz przy gwarancji... Brałbym jednak polskie bo szansa, że Ci to szybko naprawią / wymienia jednak większa.

eee na ekonomii się nie znam, ale tak sobie myślę, że jakby wszyscy kupowali polskie marki to by właśnie konkurencyjność mogła wzrosnąć i pojawiałby się coraz lepszy sprzęt. No ale to tylko takie gdybanie. Na razie i tak bardziej opłąca się brać Asusa, Acera, Della czy Apple jak ktoś lubi i ma kasę.
jacek111

Postprzez natalia33 » 14 Sie 2014, o 15:17

Właśnie, ale jak trafić na taki sensowny polski tablet? Jeśli mam ograniczony budżet dajmy na to to chyba bardziej z sentymentu i wspierania polskiej gospodarki właśnie - nastawiłabym się na kupno naszego rodzinnego tabletu. Większa szansa sprawnego serwisu niż w przypadku chińszczyzny.
natalia33

Do: Polskie tablety - warto kupować?

Postprzez twojtyp » 4 Lis 2014, o 09:22

Polski czyli 100% części z Chin... Znajoma ma smartfon i nawigację GoClever. Koszmar totalny. Nie polecam
twojtyp

Postprzez czarekkrzakowski22 » 5 Gru 2014, o 12:46

Myślę że do przeglądania zdjęć słuchania muzyki czy korzystania z internetu można znaleźć dobre Polskie tablety w sensownej cenie. Dobrym przykładem tutaj jest GoClever Quantum
czarekkrzakowski22

Postprzez jacek111 » 6 Gru 2014, o 16:16

dobre polskie tablety to niestety póki co tylko marzenie. Trafiają się pojedyncze modele, ale na pewno nie nazwałbym GoClevera dobrą polską marką.
jacek111

Postprzez benkp » 1 Maj 2015, o 06:56

W zasadzie jeden model z polskich tabletów jest dość polecany oraz chwalony. To ten model Kiano:
http://najtaniej.co/produkt/tablety/kia ... netti.html

Kiano Elegance Który jest obecnie w cenie 350 zł.

Sam jestem zdania,że otrzymujemy to za co płacimy .Tablety takie są tanie ale oferują gorsze parametry . Są produkowane w Chinach. Jeśli chcemy kupić coś dla dziecka to moim zdaniem jest to dobra opcja :P
Awatar użytkownika
benkp

Postprzez jacek111 » 1 Maj 2015, o 23:15

@benkp Zgadzam się i faktycznie tez widziałem Kiano Elegance stosunkowo często polecany na róznych forach i nie tylko. Jestem ciekaw jak wypada w dłuższym użytkowaniu.

Co do dostawania tego za co się płąci - z pewnością racja. Jednak problem w tym, że wielu użytkowników albo nie zna się w ogóle i po prostu bierze tani tablet, albo zagląda do specyfikacji a tam widzi parametry jak z najlepszych desktopów i wtedy biorą w ciemno (bo po co przepłacać za sprzęty markowe, które mają przecież dużo grosze parametry ). I dopiero przy porównaniu obu sprzętów wychodzi, że teoretycznie gorszy LG czy Asus działa lepiej niż 256-rdzeniowy GoClever ;)
jacek111

Postprzez jan.dyban » 5 Sie 2015, o 09:21

Nie ma czegoś takiego takiego jak dobre Polskie tablety.
jan.dyban

Postprzez jurek_kotor » 22 Sie 2015, o 11:06

Tu się nie zgodzę. Czasem trafi się dobry Polski tablet. Jest to bardzo rzadkie ale zawsze.
jurek_kotor

Następna

Wróć do Polskie tablety

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość