Jak czyścić tablet? jakie akcesoria są potrzebne?

- jeśli chcesz pomówić o czymś, co nie pasuje do powyższych podkategorii, pisz tutaj

Postprzez Darek Pe » 14 Kwi 2014, o 23:34

Witam, w jaki sposób można zadbać o tablet od strony higienicznej? To znaczy, w jaki sposób radzicie sobie np. z usuwaniem ewentualnych smug na ekranie? Jakieś konkretne akcesoria są do tego przydatne czy wystarczy zwykła wilgotna szmatka? A może lepiej takowej nie używać - nie wiem, jestem w tym zielony i nie wiem jak z dotykowymi ekranami, tzn czy wymagają jakiś szczególnych zabiegów? Proszę o praktyczne podpowiedzi.
Darek Pe

Postprzez jacek111 » 16 Kwi 2014, o 23:37

ja używam właściwie jedynie ściereczki z mikrofibry. To taka szmatka, którą kupisz w każdym sklepie z akcesoriami (coś takiego: http://tabletoid.pl/akcesoria-do-tablet ... mikrofibry). W sumie ona służy głownie do usuwania śladów palców, ale jak czasem się zrobi jakaś plamka to tę ściereczkę trochę nawilżam i też się dobrze sprawdza. btw to chyba taka sama ścierka jak do czyszczenia okularów, wiec jeśli nosisz to może już masz coś takiego;p
jacek111

Postprzez GrimPiece » 19 Kwi 2014, o 20:07

No ściereczka to absolutna podstawa. Ale mi się zdarzyło zapaskudzić ekran nieco bardziej... (nie jedzcie słodkiego podczas grania ;) ) do tego stopnia, że ciężko było mi usunąć ślady, bo najwyżej się rozmazywały... a bałem się też szorować na siłe ekran. Wtedy sobie poradziłem za pomocą nawilżanych chusteczek. Zresztą o ile wiem są nawet takie specjalne do ekranu, więc to też jest jakaś opcja w bardziej awaryjenej sytuacji;)
GrimPiece

Postprzez Darek Pe » 21 Kwi 2014, o 19:39

A co myślicie o takich środkach w spray itp. do czyszczenia ekranów? Watro w ogóle coś takiego kupować czy raczej bez sensu?
Darek Pe

Postprzez michalmilanek » 15 Maj 2014, o 14:36

Ja mam specjalną szmatkę, którą przecieram monitor. W każdym sklep z telewizorami i komputerami taką kupisz. Ja za komplekt zapłaciłem 3 zł.
michalmilanek

Miejscowość: Gdynia

Postprzez jacek111 » 16 Maj 2014, o 21:18

czasem producenci dołączają takie szmatki lub gąbeczki od razu w zestawie, a jak nie dołączą, to faktycznie nie są one trudno dostępne. Zresztą zawsze można zamówić przy okazji kupowanai innych akcesoriów - wtedy dostaniesz wszystko w jednej paczce i nawet za przesyłkę nie musi płacić (dwa razy).
jacek111

Do: Jak czyścić tablet? jakie akcesoria są potrzebne?

Postprzez marput » 23 Lis 2014, o 16:01

Ja to biorę bluzkę całego wycieram i myję ręce gdy mam tłuste nie polecam mokrych ścierek itd ponieważmożna uszkodzić!

:pogrzeb:
marput

Czym czyścić tablet?

Postprzez Paweł 'krzywy' Krzyworączka » 24 Lis 2014, o 12:16

marput napisał(a):Ja to biorę bluzkę całego wycieram i myję ręce gdy mam tłuste nie polecam mokrych ścierek itd ponieważ można uszkodzić!

Wycieranie bluzką, koszulką czy zwykłą szmatką lub ręcznikiem jest dobrym sposobem. Jednak nie ma co straszyć, że mokrymi chusteczkami można uszkodzić szkło tabletu - bo nie można.
Ja czyszczę najczęściej w banalny sposób:
- idę do łazienki z tabletem
- włączam wodę w kranie i moczę palce jednej dłoni, drugą trzymając tablet
- myję, a raczej namaczam ekran tabletu
- wycieram tablet ręcznikiem do sucha
Cała operacja trwa chwilkę, a tablet wygląda po niej jak nowy.
Jedna uwaga: podczas "namaczania" należy uważać na to, by nie zalać portów lub głośnika (jeśli ktoś ma głośnik z przodu). Czyli nie lejemy na tablet wody z kranu, tylko - jak napisałem - zwilżonymi wodą palcami jeździmy po szkle.
Zajrzyj na nasz blog o tabletach. Tutaj przykładowy artykuł o Lark Ultimate 7i.
Awatar użytkownika
Paweł 'krzywy' Krzyworączka
Administrator

Miejscowość: Zielonki k/ Krakowa

Do: Czym czyścić tablet?

Postprzez GrimPiece » 25 Lis 2014, o 22:31

Paweł 'krzywy' Krzyworączka napisał(a):Ja czyszczę najczęściej w banalny sposób:
- idę do łazienki z tabletem

Nie powiem, przez chwilę zadrżałem :D

W sumie faktycznie dobry sposób, chociaż ja jakoś nigdy nie miałem potrzeby, żeby całościowo czyścić ekran. W podobny sposób jak Ty usuwam punktowe zanieczyszczenia (rozduszonego owada itp... ). A tak to wystarcza mi ściereczka - nieużywana od okularów. To chyba jest właśnie z mikrofibry.
GrimPiece

Czyścimy tablety

Postprzez Paweł 'krzywy' Krzyworączka » 28 Lis 2014, o 22:22

GrimPiece napisał(a):ściereczka - nieużywana od okularów. To chyba jest właśnie z mikrofibry.

Tak, zapewne jest to mikrofibra. Bardzo fajny materiał: superdelikatny - nie rysuje powierzchni.
Przejściówek do tabletów u nas dostatek. Dla przykładu: Przejście: wtyk HDMI -> gniazdo micro HDMI do tabletu. Zapraszamy na zakupy.
Awatar użytkownika
Paweł 'krzywy' Krzyworączka
Administrator

Miejscowość: Zielonki k/ Krakowa

Następna

Wróć do Pozostałe akcesoria

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość