Bezpieczne płatności przez tablet

- gdy nie znajdziesz wyżej odpowiedniego działu, pisz tu

Postprzez jacek111 » 7 Cze 2014, o 23:22

Mimo że płatności internetowe nie są już dla nikogo nowością, a powoli jest tak też z bankowością mobilną, to jednak dalej na tym i na innych forach / w komentarzach można przeczytac jakieś posty z obawami odnośnie tego, jak to niebezpiecznie jest płacić przez neta. Moim zdaniem jest całkowicie bezpiecznie, jeśli tylko się wie, jak używać tabletu (a także innych sprzętów).

Krótki poradnik bezpieczeństwa dla niedoświadczonych userów:

1. Jak chcesz zrobić przelew, nawet na małą kwotę, upewnij się, że jesteś podłączony do bezpiecznej sieci, czyli np. domowej u Ciebie albo u kogoś zaufanego. Może być też oczywisćie Twoje 3G. Podłączanie się pod kafejki / kluby jest mniej bezpieczne, bo ktoś kto poluje na Twoje dane logowania może tam utworzyć własną sieć i przez przypadek podłączysz się do niego. Mi się to jeszcze (raczej) nie zdarzyło, ale w każdym poradniku dot. bezpieczeństwa jest mowa właśnie o tej kwestii, więc pewnie coś w tym jest.

2. Jeśli do płatnosci uzywasz takiej czy innej aplikacji to musi ona pochodzić z zaufanego źródła - najlepiej Google Play. Jeśli śćiągasz z róznych warezów, torrentów itp. to ryzykujesz (ale to chyba wiadomo).

3. Sklep Play czy jak kto woli Google Play jest generalnie bezpieczne i bez problemu możesz kupować tam aplikacje bez ryzyka, że ktoś Cię wkręci i stracisz siano. Chociaż zdarzyło się podobno parę zawirusowanych apek równiez tutaj, ale to zawsze możesz instalować jedynie te, które mają dobre oceny i są wśród najpopularniejszych.

To tyle, co mi przyszło do głowy w tej kwestii. Jak macie jakieś pytania i uzupełnienia to piszcie.
jacek111

Postprzez GrimPiece » 8 Cze 2014, o 14:30

zapomniałeś dodać, że przyda się też jakiś antywirus, bo wtedy nawet jak wleziesz nie na taką stronkę co trzeba albo uruchomisz jakąś lewą aplikację, to prawdopodobnie antywir Cię zaalarmuje. Choć oczywiscie zagwarantować tego nigdy do końca nie można. Ja korzystam z TrustGo i jest ok, podobno Avast na Androida też jest spoko.
GrimPiece

Do: Bezpieczne płatności przez tablet

Postprzez marcus » 19 Lis 2014, o 13:05

w sumie banki (a na pewno mbank - nie wiem jak inne) udostępniają własne aplikacje, dzięki którym można robić przelewy, dodałodywać konto itp. To chyba najbezpieczniejsza opcja. Nawet jak się podlaczy pod lewe wi-fi, to nie ma ryzyka, bo dane są szyfrowane.
marcus

Wróć do Pozostałe dyskusje o grach i oprogramowaniu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości