Brak dostępu do Google Play

- gdy nie znajdziesz wyżej odpowiedniego działu, pisz tu

Brak dostępu do Google Play

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 20 Paź 2012, o 21:31

Cześć,
Wczoraj na moim tablecie Kiano zaistniał pewien problem. Otóż miałem połączenie z Internetem. Wszystko było ok, jeśli chodzi o wczytywanie stron, jednak nie mogłem się połączyć ze sklepem Google Play. Zachodziłem w głowę, o co biega? Bo przecież jeśli Sieć normalnie działa, to i Google Play powinien się otwierać. ..A tu nic, klapa. "Połączenie niedostępne" i "Spróbuj ponownie"
Po pół godzinie znalazłem rozwiązanie problemu. Wszystkiemu winna była ... źle ustawiona data na tablecie. Ci, którzy mieli do czynienia z podobnym problemem argumentują to tak, że Google Play nie mając potwierdzenia z poziomu Androida o aktualnym czasie, nie uwierzytelniał dostępu do swoich zasobów. Po przestawieniu daty i godziny na właściwe, od razu dostęp do GP się odblokował. :oops:
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

szczegół

Postprzez mlekoju » 27 Mar 2013, o 17:53

Taki niby niewinny szczegół a może sporo namieszać w naszym sprzęcie. Nigdy nie miałem problemu tego typu, ale od teraz będę wiedział co może być przyczyną ;) Wielkie dzięki ;d
mlekoju

szczegóły

Postprzez macarena_1983 » 4 Cze 2013, o 23:39

Takich szczegółów jest więcej. One na każdym kroku nas zaskakują. Android na początku wydawał mi się trudny, bo zupełnie inny od Windowsa. Ale po nauczeniu się tych kilkunastu szczegółów stwierdziłam, że zdecydowanie nie taki diabeł straszny jak go malują.
Chociaż do tej pory mam chwilę zastanowienia, jak np. muszę coś skopiować. No bo nie ma prawego przycisku myszy... :grin:
macarena_1983

Wróć do Pozostałe dyskusje o grach i oprogramowaniu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości