Co robić gdy filmy na tablecie nie działają

- gdy nie znajdziesz wyżej odpowiedniego działu, pisz tu

Postprzez jacek111 » 27 Maj 2014, o 18:14

Witam, na niektórych tabletach pojawiają się problemy z filmami, a że dla wielu osób jest to kluczowa funkcjonalność tabletu to sprawa jest poważna... ;) Co robić, gdy filmy nie działają? Najczęściej spotkałem, się z takimi problemami:

1. Nie działają filmy na YouTube / podobnych stronach. Rozwiązanie: jeśli wchodzisz na YouTube przez przeglądarkę internetową (Opera, Mozilla itp) to spróbuj ściągnąć aplikację YouTube ze sklepu Play (za darmo) i zobacz, czy wtedy będzie działać - tzn. czy przez aplikację da się oglądać ;) Jeśli już masz aplikację, to zajrzyj do gugyl pleja zeby sprawdzić czy jest nowsza wersja.

2. Spróbuj przeinstalować wtyczkę flashplayer - też znajdziesz ją w Google Play

3. Jeśli problem dotyczy filmów z pliku, który masz w pamieci tabletu czy w pamięci zewnętrznej, to najpierw upewnij się, że film działa na innym urządzeniu, np na kompie. Jeśli tak, to spróbuj zainstalować inny odtwarzacz plików. Ja polecam MX Player, który od razu instaluje się z najważąniejszymi kodekami (co też może być rozwiązaniem).

To tyle, jeśli komuś coś jeszcze przychodzi do głowy lub ktoś ma jakieś pytania to piszcie.
jacek111

Postprzez marcus » 28 Maj 2014, o 16:34

Spotkałem się z przypadkiem, że filmy działały tylko w jednym ustawieniu tabletu, tzn. nie można było go obracać. Wprawdize oglądanie w orientacji poinowej to raczej słaba opcja, ale zawsze na krótką metę jest to jakieś rozwiązanie , jeśli np. chcemy tylko pokazać znajomym nagarnie itp. to w tym kierunku też warto pokombinować;)
marcus

Wróć do Pozostałe dyskusje o grach i oprogramowaniu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości