Jak chronić tablet przed złodziejami?

- gdy nie znajdziesz wyżej odpowiedniego działu, pisz tu

Jak chronić tablet przed złodziejami?

Postprzez jacek111 » 21 Mar 2014, o 19:35

Witam,

macie jakieś dobre sposoby, by chronić tablet przed wpadnięciem w niepowołane ręce - a raczej, by po wpadnięciu w łapska złodzieja dało się go szybko odzyskać i zminimalizować ewentualne straty związane np. z upublicznieniem przechowywanych na karci / w pamięci stałej danych? Ja właściwie korzystam jedynie z antywirusa (darmowy TrustGo), który daje też ochronę przed kradzieżą, czyli np. po zalogowaniu na konto pokaże gdzie tablet się znajduje, można też przekierować wiadomości na wskazany numer itp. Z tego co wiem, to niektórzy producenci dają też takie pakiety ochrony.

Macie jakiś inne sposoby? Inne oprogramowanie? A przede wszystkim - czy musieliście z nich kiedyś korzystać (nikomu nie zyczę) i jak "wrażenia" oraz efekty?
jacek111
 
Posty: 658
Rejestracja: 17 Lut 2014

Jak chronić tablet przed złodziejami?

Postprzez marcus » 25 Mar 2014, o 00:25

Trudno nazwać to sposobem oprogramowaniem antywirusowym, ale krążył kiedyś artykuł o tym, że złodziej tabletu został złapany, bo... pstrykał sobie fotki nową "zdobyczą", tymczasem tablet był zsynchronizowany z chmurą i na bieżąco przesyłał zdjęcia... Więc po kilku takich "sweetfociach" policja miała zdjęcia złodziejaszka w hd;) także... też jest to jakaś opcja.
marcus
 
Posty: 509
Rejestracja: 13 Lut 2014

Jak chronić tablet przed złodziejami?

Postprzez GrimPiece » 25 Mar 2014, o 21:28

Żeby nie stracić na kradzieży to można też wykupić dodatkowe ubezpieczenie w sklepie. Większość sklepów chyba aktualnie daje taką opcję, te onlineowe też. Oczywiscie to dodatkowy koszt, no i danych w ten sposób nie odzyskamy, ale można od kradzieży też ubezpieczyć i wtedy chyba jest zwrot kasy.
GrimPiece
 
Posty: 541
Rejestracja: 10 Lut 2014

Jak chronić tablet przed złodziejami?

Postprzez jacek111 » 26 Mar 2014, o 23:20

@marcus taką opcję chyba mają też niektóe aplikacje służace wlasnie do ochrony, czyli np. potrafią przekierować SMS a chyba tez włączyć przesyłanie plików.

Z kolei całkiem początkującym to jeszcze pewnie warto podpowiedzieć, że można blokadę klawiatury zmienić - jak ktoś nie lubi grzebać w opcjach a tablet kupił tylko do neta i filmów to czasem może nie wiedzieć, że da się ustawić np. blokadę na symbol. A zawsze jest to jakaś dodatkowa przeszkoda.
jacek111
 
Posty: 658
Rejestracja: 17 Lut 2014

Jak chronić tablet przed złodziejami?

Postprzez madziarka » 11 Maj 2014, o 20:07

ale czy jak ukradną komuś tableta to jest szansa że znajdą? wątpie....a i sklepu bedą szukać wymówki żeby kasy nie dać.
madziarka
 
Posty: 13
Rejestracja: 11 Maj 2014

Jak chronić tablet przed złodziejami?

Postprzez jacek111 » 12 Maj 2014, o 16:39

Szansa, ze się znajdzie jest, jak go właśnie dobrze zabezpieczysz. Tablet może Ci wysyłać dane o własnym położeniu i możesz włączyć podgląd z kamery (a może i mikrofon? nie jestem pewien), da się też ustawić przekierowanie SMS-ów... Opcji trochę jest, tylko trzeba zainstaować antywirsa z taką opcją czy też wyspecjalizowane oprogramowanei o takim profilu.

Czy sklepy będą szukać wymówki? Na szczęście nie mam tu doświadczenia. Ale nawet jeśli to pewnie nie sklepy, tylko ubezpieczyciel. Bo sklep ma umowę z firma ubezpieczeniową i to u niej defacto możęsz dokupić ubezpieczenie (bo rozumiem, żę o tym mowa).
jacek111
 
Posty: 658
Rejestracja: 17 Lut 2014


Wróć do Pozostałe dyskusje o grach i oprogramowaniu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość
cron