Jak korzystać z chmury? I czy warto?

- gdy nie znajdziesz wyżej odpowiedniego działu, pisz tu

Postprzez jacek111 » 27 Mar 2014, o 00:47

Witam, wszelkiego rodzaju rozwiązania w chmurze stały się ostatnimi czasy bardzo popularne. Ja właściwie używam jedynie Google Drive-a, ktory jest poniekąd "wbudowany" w Androidzie, bo stanowi część konta Google. Służy mi głównie jako miejsce do trzymania kopii zapasowych, czasem coś tam udostępnię lub popracuję w udostępnionym przez kogoś innego pliku.

A Wy wykorzystujecie chmury intensywnie czy raczej to (już nie takie) nowe podejście do udostępniania/zapisywania/współdzielenia plików jest Wam obojętne? Jeśli korzystacie to z jakich cloudów? Polecacie je czy raczej nie?
jacek111

Postprzez marcus » 27 Mar 2014, o 18:25

ja podobnie, korzystam z Google Drive'a (a właściwie chyba OneDrive'a aktualnie), głownie z lenistwa, bo też mam tablet i smartfona z Androidem a nie chciało mi się testować innych cloudów. Przede wszystkim przerzucam tam fotki i fimy, gdy mam zapchaną kartę, a nie mam czasu, żęby poprzeglądać i pousuwać niektóre zdjęcia. Ogólnie to polecam, bo wygodna opcja. Chociaż np. w Dropboxie bodajże idzie ustawić automatyczne wysyłanie fotek na chmurę, w sumie tu by mi się też przydało, a chyba nie ma takiej opcji.
marcus

Postprzez Darek Pe » 28 Mar 2014, o 21:41

hmm... a te chmury to trzeba jakoś instalować? rejestrować się gdzieś? niedługo kupuje tablet i chętnie bym korzystał z czegoś takiego. możecie coś więcej napisać na ten temat - tak od podstaw, dla "zielonych"?
Darek Pe

Postprzez jacek111 » 29 Mar 2014, o 21:18

@Darek Pe: To zależy jakiego sprzętu uzywasz i z jakiego clouda chcesz korzystać. Na przykład w tablecie z Androidem jesteś zalogowany na konto Google, a wtedy masz od razu dostęp do OneDrive w ramach tego konta. I na przykład jak chcesz coś wrzucić to od razu wśród opcji Ci się pojawia Drive i po prostu zaznaczasz, że przez niego udostępniasz. A jak Ci to nie pasuje, to możesz ściągnąć coś innego, choćby tego Dropboxa co marcus wspominał, wtedy instalujesz i masz ikonkę dostępu do niego, a do tego pojawia się dodatkowa opcja tam gdzie trzeba - czyli np. przy udostępnianiu.
jacek111

Cloud - warto

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 31 Mar 2014, o 23:28

Teraz praca w popularnej "chmurze " stała się już tak popularna, że wiele osób ( ja też !) nie wyobraża sobie pracy bez tego. No i to udostępnianie plików - bajka. To miało być rozwiązanie przyszłości i rzeczywiście jest.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Re: Jak korzystać z chmury? I czy warto?

Postprzez hyccu » 23 Wrz 2014, o 20:43

Korzystanie z chmury w przypadku firm jest bardzo opłacalne. Przy wybieraniu chmury warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo oraz na inne rzeczy takie jak backup, hosting. Polecam firmę integratedsolutions.pl ma bardzo dobre zabezpieczenia oraz oferuje nam wiele innych możliwości. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z nimi :)
hyccu

Postprzez GrimPiece » 24 Wrz 2014, o 16:38

mi się najbardziej podob,a że chmura pomału przestaje być synonimem przestrzeni dyskowej na serwerze zewnętrznej firmy i w grę coraz częsciej zaczyna wchodzić przetwarzanie - korzytanei z zewn. procesorów, grafiki itp. Oczywiście Nvidia na razie tutaj rządzi, jeśli chodzi o zwykłych userów a nie firmy.
GrimPiece

Wróć do Pozostałe dyskusje o grach i oprogramowaniu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości