Lego sterowane tabletem

- gdy nie znajdziesz wyżej odpowiedniego działu, pisz tu

Lego sterowane tabletem

Postprzez jacek111 » 7 Lip 2014, o 00:18

właśnie trafiłem na filmiki promocyjne nowwej serii lego, która będize współpracować z oprogrmowaniem na tablecie (nie było uściślilone o jakie systemy chodzi, no ale Android na pewno). Przy okazji w tekście były linki do kolejnych produktów, ktore już są na rynku. Co więc dzisiaj można zrobić mając (odpowiednie zestawy) lego i tablet?

- budować roboty, które są sterowane tabletem
- budować obiekty, które "przez kamerkę" są przenoszone do świata gry
- sterować w grze rzeczami zbudowanymi w realu i przeniesionymi do gry

Wprawdize ostatnie raz lego dotykłame pewnie z dwie dekady temu, ale zaczynam się zastanawiać, czy może przypadkiem, kiedy nikt by nie widział... Przy okazji chyba można polecić takie atrakcje rodzicom kilkulatków ;) Choć taki zestaw ma swojącenę, więc to też nie zabawka na każdą kieszeń. Co myśicie? to dobry pomysł żeby tak lego kombinowało z elektroniką? Przyszość zabawy czy raczej chęć wyciągnięcia kasy?
jacek111
 
Posty: 658
Rejestracja: 17 Lut 2014

Lego sterowane tabletem

Postprzez modelmt87 » 7 Lip 2014, o 15:28

fajna sprawa tak sterować :)
modelmt87
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 Lip 2014

Lego sterowane tabletem

Postprzez marcus » 7 Lip 2014, o 18:28

Ja sądzę, że to jak najbardziej przyszłość - jednak coraz wiecej jest sensownych głosów, ze elektronika to nie jest szatan wcielony a gry komputerowe nie uczą zabijania;) widać, że kolejne pokolenie dorasta;) moim zdaniem dizeciaki jak najbardziej mogą się bawić tabletem i klockami. Ważne, żeby taka zabawa stymulowała umysł i wymagała kreatywnosći. Taka jest przynajmneij esencja lego... Jeśli zabawa ma się sprowadzać do budowanie czegoś pod instrukcje z tabletu to byłoby gorzej;)

Poza tym tablet ogólnie się świetnie nadaje w roli sterownika do czegokolwiek... ekran dotykowy, wiec łatwo przygotować interfejs, nawet 10 przyciskowy. Zresztą drony - przynajmniej te w wersji dla ludu - już są właśnie w ten spos,ob sterowane.
marcus
 
Posty: 509
Rejestracja: 13 Lut 2014


Wróć do Pozostałe dyskusje o grach i oprogramowaniu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości