Ununtu na Lenovo

- liderów jest kilku, jednak inne systemy operacyjne też mają cień szansy

Ununtu na Lenovo

Postprzez skoczyi » 4 Sty 2016, o 01:00

Witajcie przyjaciele, słyszałem o systemie Ubuntu Touch i prawdę mówiąc to chyba byłbym skłonny zainstalować go na swoim tablecie. jednak :/ nie wiem czy mój tablet go podźwignie. Możecie mi powiedzieć czy mój tablet LENOVO TAB S8-50l Jest wstanie unieść Ubuntu i czy jest to w ogóle dobrym rozwiązaniem?

Do tabletu używam klawiatury i myszki a chciałbym go bardziej używać jako netbook niż tablet.

Proszę powiedzcie mi czy ma to sens i czy w ogóle się uda. :)

Pozdrawiam. Piotr
skoczyi

Do: Ununtu na Lenovo

Postprzez jacek111 » 4 Sty 2016, o 17:39

Na tyle na ile kojarzę ten system, to był to raczej niewypał - nie uzbierali kwoty na kickstarterze, za którą chcieli to porządnie zrobić, a sam system gdzieś tam krązył, ale popularności nie zdobył, bo w sumie tez nie ma żadnego znanego urządzenia mobilnego, które by na nim bazowało. Minus jest też taki, że skoro system nie jest popularny, to nie wielu dedykowanych aplikacji, no chyba że faktycznie będizesz używać jako netbooka przez większość czasu, to wtedy skorzystasz z aplikacji linuxowych.

Czy da się zainstalować to dobre pytanie - oficjalnie wspierane są Nexusy plus kilka innych urządzeń. Z drugiej strony system jest z natury uniwersalny, więc powinno się dać.

Lenovo Tab S8 jest wystarczająco szybki - pod tym względem powinno być ok.

Daj znać, jakie były efekty, jeśli się za to weźmiesz :)
jacek111

Wróć do Pozostałe systemy operacyjne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość