Android 4.1.1 Tryb Offline (samolotowy) i problem z modemem

- jeśli jakiś temat nie pasuje do żadnego z powyższych działów - pisz tutaj

Android 4.1.1 Tryb Offline (samolotowy) i problem z modemem

Postprzez IssacPL » 4 Cze 2013, o 20:26

Witam, mam problem kupiłem ostatnio tablet Prestigio Multipad PMP5570C Duo z Androidem 4.1.1. Wszystko jest świetnie jestem z niego bardzo zadowolony, ale jeszcze nie ogarniam tego systemu ^^. Mógł by mnie ktoś naprowadzić jak włączyć w nim tryb samolotowy? Nie mogę tego znaleźć. A mój drógi problem to modem 3G. Nie znajduje mi go. Podłączam mruga zielona kropka, na 2 sekundy pokazuje się że połączyło (Ta ikonka z kreseczkami w prawym dolnym rogu) i zaraz znika :tokoniec: , a kropka z zielonej zmienia się w niebieską.

modem to:
Huawei Mobile Broadband E173

Z góry dziękuje za pomoc
IssacPL

Jak wlączyć tryb samolotowy w tablecie

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 22 Cze 2013, o 00:13

Cześc,
Jeśli chodzi o tryb samolotowy, to klikasz w prawym dolnym rogu w ikonkę z godziną . Pojawia się godzina i po prawej stronie takie jakby kreski poziome - klikasz w nie. Pojawi się opcja: Tryb samolotowy : włączyć - wyłączyć - i tutaj sobie dowolnie ustawiasz. Może nie być takiej opcji w ustawieniach - tam u siebie znalazłem tylko włączanie/ wyłączanie WiFi oraz Bluetooth.

Jeśli chodzi o modem 3G. Po pierwsze musisz mieć odpowiednią kartę sim, tzn. z "małpą" @ na pudełku. Ale to chyba jasne, że zwykła karta sim telefoniczna nie zadziała. Po drugie musisz mieć ustawiony punkt dostępowy, tzw. APN. Normalnie po podłączeniu modemu ten APN powinien się ustawić automatycznie. Czyli w zakładce "sieci komórkowe" na liście Sieci do wyboru - nasza sieć będzie zaznaczona niebieską kropką. Jeśli nie dzieje się to automatycznie - wówczas potrzeba to ustawić ręcznie poprzez dodanie punktu dostępowego. Kolejno:
-ustawienia
- Więcej
-punkty dostępowe
- nazwy APN ( prawy górny róg) - kropki
- edytuj punkt dostępowy - wpisujesz dane dla swojej Sieci
Przy tym wszystkim, w momencie korzystania z opcji modemu 3G - musi być wyłączona Sieć WiFi.

Mam nadzieję, że co nieco pomogłem.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Wróć do Pozostałe sprawy techniczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość