ASUS Transformer Book T100HA - zawiesza/blokuje się

- jeśli jakiś temat nie pasuje do żadnego z powyższych działów - pisz tutaj

ASUS Transformer Book T100HA - zawiesza/blokuje się

Postprzez Voltair » 3 Mar 2016, o 03:23

Witam,

Moja dziewczyna zakupiła jakieś 2tyg.temu owego tableta, ASUS Transformer Book T100HA-FU026T - Biały i mamy z nim nie lada problem.
Otóż urządzenie czasami potrafi przyciąć się już podczas włączenia, pojawia się czarny ale podswietlony ekran i nie ma możliwości aby to chociażby zrestartować. Naciskanie czy przetrzymywanie przycisku Power nic nie daje, problem znika czasami po kilku minutach lub czasami pół godziny . Problem występuje również podczas normalnego użytkowania, gdzie oglądając film, asus nagle zawiesza się, dźwięk zapętla się, później zanika, pojawia się czarny ekran i ustępuje dopiero po kilkudziesięciu minutach.
Dzisiaj problem się nasilił, gdyż tablet zawiesił się podczas użytkowania, obraz zniknął, pojawił się czarny ekran i zablokował się na ponad 5 godzin.

Co może być problemem, drodzy użytkownicy?
Czy to przez Windows 10 czy przez któryś z podzespołów?
Czy w ogóle opłaca się coś działać czy oddać to na gwarancję o ile ja uznają?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Voltair
Voltair

Do: ASUS Transformer Book T100HA - zawiesza/blokuje się

Postprzez jacek111 » 4 Mar 2016, o 19:51

Możesz spróbować przywrócenie do ustawień fabrycznych. Na gwarancje jak najbardziej się nadaje, więc możecie śmiało odsyłać. Pytanie czy to naprawią, bo może się zdarzyć, że będziecie odsyłać urządzenie tam i z powrotem, a oni będą robić rzeczy typu przeinstalowanie windowsa. Tak czy inaczej ja spróbowałbym na gwarancji, skoro tablet jest nowy.
jacek111

Do: ASUS Transformer Book T100HA - zawiesza/blokuje się

Postprzez Voltair » 5 Mar 2016, o 16:30

Witam,

@jacek111, dziękuję za odpowiedź. Też tak stwierdziliśmy, po jutrze (tj. poniedziałek), wyślemy go na gwarancję.
Najlepsze jest to, że od czasu kiedy napisałem poprzedniego posta, tablet działa teraz bez zarzutu. Wystraszył się? :lol:
Skoro problem ostatnio nie pojawia się, serwis uruchomi tablet i stwierdzi, że jest z nim wszystko w porządku, mogą nie uznać reklamacji?

Pozdrawiam
Voltair
Voltair

Wróć do Pozostałe sprawy techniczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość