Asus zamiera :/

- jeśli jakiś temat nie pasuje do żadnego z powyższych działów - pisz tutaj

Asus zamiera :/

Postprzez Csarix » 12 Kwi 2013, o 01:16

Wczoraj odebrałem zakupiony tablet. Jest to nowy ASUS transformer t300 w wersji 16GB, z załączoną stacją dokującą. Ogólnie wszystko jest okej, poza drobnym szczegółem który mnie niesamowicie w tym urządzeniu denerwuje. Stacja dokująca po podpięciu spełnia funkcje klawiatury. Gdy próbuje coś na niej napisać, tablet reaguje z dużym opóźnieniem. Po wstukaniu tekstu widzę na ekranie wszystko z opóźnieniem- nawet 1-2 sekundowym. Kończąc wklepywać zdanie widzę jak na tablecie dopiero pojawiaja się pierwsze słowa. Nie jest zawalony śmieciowymi programami, dopiero go kupiłem, niewiele zdążyłem w nim zainstalować. Co do przeglądania internetu to też rewelacji nie ma. Działa wolno jak mój komputer z dwudziestego wieku (dziwnie to brzmi...). Tak samo jest z przeglądaniem dokumentów pdf- plik ma ok. 100mb, przy przesuwaniu stron całość staje by dopiero po dłuższej chwili przelecieć 30 kartek bez żadnej kontroli. Czy jest to jakaś wina usterki urządzenia lub oprogramowania czy sprzęty od asusa tak maja i trzeba to przecierpieć? Ma ktoś tego tableta? Jak to u was wygląda?
Csarix

nie powinno tak być

Postprzez Jan Bielski » 18 Kwi 2013, o 21:47

Jeśli chodzi o wpisywanie znaków za pomocą klawiatury zewnętrznej, to dziwna sprawa, bo tak być nie powinno. Ja też z takiej klawiatury korzystam, i problemów typu opóźnienie nie mam.
W przypadku połączenia z Siecią, to może tutaj być kwestia słabego wifi. To nie nowy problem, chociaż dziwi mnie, że może on wystąpić również w takiej marce ja ASUS - który jest jednym z liderów tego segmentu.
Jeżeli dalej będzie Cię to niepokoić warto uderzyć do sprzedawcy, a nawet - jeśli on niewiele pomoże - to do samego producenta. Niech wytłumaczą w czym rzecz. Będziesz przynajmniej wiedział, że jak coś wolniej działa, to tak ma być. :rules:
Jan Bielski

Wróć do Pozostałe sprawy techniczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość