Jak zabezpieczyć pocztę hasłem?

- jeśli jakiś temat nie pasuje do żadnego z powyższych działów - pisz tutaj

Postprzez jank » 10 Sty 2014, o 11:11

Witam. Mam pytanie czy na tablecie można pocztę zabezpieczyć hasłem? Ja jak wejdę na stronę poczty to od razu cała poczta jest na wierzchu. Chciałbym żeby można było zabezpieczyć ją hasłem jak w normalnym komputerze. Żeby nie mógł jej widzieć każdy kto uruchomi tablet. Pozdrawiam J.K.
jank

Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski

zabezpieczenie tabletu

Postprzez Jan Bielski » 14 Sty 2014, o 00:06

A moze lepiej zabezpieczyć swój tablet w ogóle przed osobą niepowołaną? Po prostu zabezpieczyć dostęp do tabletu poprzez np. hasło.
Wchodzisz w Ustawienia , następnie "zabezpieczenia" i wybierasz rodzaj zabezpieczenia ( hasło, PIN, wzór na ekranie).
Jan Bielski

Postprzez jank » 15 Sty 2014, o 19:53

Wiem że tak można, ale bardziej dla mnie byłoby zabezpieczyć samą pocztę poniewaź czsami bawi się nim moja wnuczka.
jank

Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski

Jak zabezpieczyć gmaila hasłem?

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 16 Sty 2014, o 23:08

Obawiam się, że coś takiego może być nieco skomplikowane. Dlaczego? Ano dlatego, że w Androidzie jeśli jesteś zalogowany do swojego konta Google, to jesteś zalogowany do wszystkich usług googlowskich naraz. A więc również do sklepu Play, Google+, itd.
I teraz ażeby zablokować dostęp do gmaila, trzeba by usunąć konto google z danego urządzenia. Tak więc widać, iż android ma pewne swoje ograniczenia, i miejscami jest mniej funkcjonalny od Windowsa, gdzie wylogowujesz się z poczty i masz spokój.
Lepiej więc chyba skorzystać z opcji przez kolegę proponowanej, żeby blokować ekran. Mniej skomplikowane.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Wróć do Pozostałe sprawy techniczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość